Güreşiyorum yarın Öğretmenler günü

[starlist][/starlist]

Güreş İ Yorum ; Yarın öğretmenler günü; Geçen yıl; Gençlik ve Spor Bakanımız ,Muharrem KASAPOĞLU (Pandemi döneminde ) ikimizin fotoğrafının olduğu bir kareyi sosyal medyada yayınlamış ve şu yorumda bulunmuştu. “Türk sporuna yıllardır fedakarca hizmet eden, ortaokuldan öğretmenim, saygıdeğer hocam “öğretmenler gününüz” kutlu olsun “ diyerek bizi onurlandırmıştı.
Bakan bey emeğimizin geçtiği yüzlerce değerli dosttan sadece biri. Günün önemine binaen;
Yarım asrı geçtik,Türk sporu ve güreşin içindeyiz. Bana göre ; Öğretmenlik dünyanın en kutsal mesleği. Esasında , antrenörlerde bir şekilde öğretmen sayılır. Ancak kendilerinin ,pedagojik bilgiler ile donatılması hallinde daha faydalı olacaklarını zannediyorum.
Şöyle gözümü kapattım.
Eskilere doğru gittim .Mazimiz filim şeridi gibi sıralandı.
O kadar insanla tanıştık ki; Öğrencilik(Vefa-Alaçam),öğretmenlik(Marmara)’da, güreşçiliği, antrenörlüğü İst. Güreş İhtisasta icra ettik. İst. İHL, Melek Hatun’da /Öğretmenliği ve Kırklareli-İst.,Şanlı Urfa’da Gençlik ve Spor, TMOK ve basın ile sevgili ailem. Bu kadar geniş bir yelpazede , güzide ve bir o kadarda kıymetli camia içinde o kadar dost var ki sormayın gitsin.
Tepeden tırnağa, Bakan, millet vekili, bürokrat ve bir çok meslekten dostlar, sağ olsunlar çoğu vefalı. Münferit te olsa biraz vefasız olanda çıkmadı değil.!
Hele ki; 2014 yılında “Bay Pass” olunca bunu daha yakından görme imkanım oldu.
Bir çok görevde bulunduk. Öğretmenlik, güreşçilik, antrenörlük, gençlik ve spor, yazarlık ,kitap yazmak Derken koca koca yıllar bir çırpıda geçiverdi.
İnanın her bir arkadaşım-dostum ve çevrem benim için çok önemli, uzun süredir her daim görüşüyoruz
Prensip olarak; Arayan kim olur ise olsun ,mutlaka elimden geldiği kadar imkanlarım dahilinde bilgi, doküman ve diğer konularda yardımcı olmaya gayret ederim .
Allaha ’ a şükür ;Ego ve kibir sahibi değiliz. Eski güzel anılarla dolu günleri unutmak mümkün değil .
İz bırakabiliyorsak ne mutlu bize. Bu uzun süreçte ;Güven’ nin ne kadar önemli olduğunu gördüm.
İftiharla söylemek isterim. Yaptığımız işlerle ilgili; Günün şartlarında kendimizi hep güncelleyip,çağa ayak uydurup, iyi bir teknolojik donanım ile İhtisas sahibi olmaya gayret ettik.

Bir itirafta bulunayım: Mutlaka hata da yapmışızdır, ama yaptığımız ve ekip olarak çalıştığımız arkadaşlarla bir çok iyi kalıcı güzel şeyler çok daha fazla.
Bir görev tarafımıza tevdi edildiğinde; Süre sona erinceye kadar , sebatla layığı ile bitirmeye gayret ettik. Yani beraber yola çıktığım kimseyi yarı yolda bırakmamışımdır. Sabırla, inanç ve doğru çalışma ile kendimizi geliştirmeye çalıştık.
İnsan belli bir düzeye gelince tecrübeleniyor ve duayen olma yolunda ilerliyor.
Örneğin güreş ile ilgili; Uzun yıllardır bir çok alanda uğraş içinde oldum. Arşiv başta olmak üzere ,Türk Güreşi için kendimce elimden geldiği kadarı faydalı işler yapmaya çalıştım.(Kimsenin adamı olmadan.)
Dedik ya ,güreş bereketli bir spor, siz ona sırtınızı dönmezseniz o size asla dönmez.Ne mutlu bana;
En büyük kazancım hayatta paraya pula değişemeyeceğim çok dostum var.
Siz dostlardan bu vesile ile Allah razı olsun. İyi ki varsınız.
Son cümleler olarak ta ;Öneri ve tavsiye olarak; Önemli saydıklarımdan;
Her daim istişareye çok önem verdim. Yüce Mevla genelde hep iyi insanları karşıma çıkardı.
Hayatım ile ilgili olayları bazen çok fazla müdahale etmeden kaderin akışına bıraktım.
Edindiğim bilgi ve dokümanları hep paylaşma ihtiyacı hissettim ve paylaştım da.
Özellikle; Mastır plan başta olmak üzere, güreş ile ilgili video ve doküman ile diğer
“ Hard-Disk” Her daim benden isteyene ulaştırdım. Bundan sonrada…

Bu arada; Yetişmemde emeği olan ve şahsıma emeği geçenlerden Allah razı olsun.
Peki ailem; Eş, çocuk ve torunlar; Sanırım biraz ihmal ettik. Olabildiğince ilgilenmeye çalıştık.
Özetlersek; Öğretmen ; Doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynarlar, her türlü fedakarlığı gösteren öğretmenlerimize çok şey borçluyuz. Bizimle hayatı paylaşır; bize hayatı öğretmekte engel tanımaz, birey olma çabasında yol gösteriler. Neyin yanlış, neyin doğru olduğunu ayırt etmemiz için rehberlik ederler.
Bize; Nasıl yazılacağını ,okunacağını öğreten, hayal kurmamızı sağlayan, gerektiğinde arkadaşımız, akıl hocamız, ilham kaynağımızdır. (1980-2006’Yıllarında mesleği icra ettik.)

Sonuçta yaşımız 2022’de 69 olacak. Nasip olur ise yaşarsak ,mezara kadar güreş.
Bu vesile ile 24 kasım Öğretmenler gününüz kutlu olsun. Nice Öğretmenler gününe ulaşmak dileği ile..
Ve diyorum ki ,Bana hakkı geçen varsa rica ediyorum, hakkını helal etsin. Benden yana da tüm dostlara helal olsun. Kalın sağlıcakla. Güreş ve dahi spor ile kalınız.
Biyografimin olduğu Link : http://www.guresiyorum.com/ata-karatas/
Ata Karataş www.guresiyorum.com –Twiiter-İnstagram-Linkedin Whatsaap (05327757725)-atakaratas53@gmail.com –YouTube 0505 3690202(Mesaj hattım)

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun