Kamal kardeşler, Ahmet UYAR, Burak UZUN ve Burak Kaya ,

Güreş İ Yorum; Kerem & Kadir KAMAL, Ahmet UYAR, Adem Burak UZUN ile Burak KAYA ile ilgili hafta içinde basında çıkanlar.
1.Kadir ve Kerem KAMAL..
Başkan Ergün, milli güreşçileri ağırladı
https://www.haberler.com/baskan-ergun-milli-gurescileri-agirladi-14523472-haberi/?utm_source=RSS_Konu
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Sırbistan’da düzenlenen 23 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası’nda bronz madalya kazanarak Türkiye’yi ve Manisa’yı gururlandıran Kerem Kamal ve Kadir Kamal’ı makamında ağırladı.
MANİSA (İHA) – Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Sırbistan’da düzenlenen 23 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası’nda bronz madalya kazanarak Türkiye’yi ve Manisa’yı gururlandıran Kerem Kamal ve Kadir Kamal’ı makamında ağırladı. Başkan Ergün, milli sporcuları başarılarından ötürü birer Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi.
Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen 23 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası’nda elde ettikleri üçüncülüklerle Türkiye’ye 60 ve 67 kiloda bronz madalya gururu yaşatan Kerem ve Kadir Kamal kardeşler, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ziyaret etti. Ziyarette milli güreşçilerin babası Kazım Kamal ve antrenörleri Süleyman Güngör de yer aldı. Milli sporcuları ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Ergün, “Öncelikle başarılarınız daim olsun. Bu ülke için, bu vatan için verdiğiniz hizmetler, gösterdiğiniz çaba ve aldığınız sonuç, bizleri oldukça mutlu etti. Bu güzellikleri, mutlulukları bizlere yaşatıyorsunuz. İnşallah daha da güzel dereceleri, önümüzdeki süreçte bizlere yaşatacaksınız. Başarılarınızın devamını diliyorum, Allah yardımcınız olsun” diye konuştu.
Sporcuları altınla ödüllendirdi
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün konuşmasının ardından 23 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası’nda üçüncülük elde ederek Türkiye’yi ve Manisa’yı başarıyla temsil eden Kerem Kamal ve Kadir Kamal’ı birer Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi. Kendilerini ağırlayan Başkan Ergün’e teşekkür eden milli sporcular, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ziyaretin sonunda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, konuklarına ‘Yüzüncü Yılında Milli Mücadele Döneminde Manisa’ isimli dört ciltlik kitap serisini de armağan etti. – MANİSA
2. A. Burak UZUN
İzmir’in güreşteki gururuna özel karşılama
https://www.haberler.com/izmir-in-guresteki-gururuna-ozel-karsilama-14525203-haberi/?utm_source=RSS_Konu
U23 Dünya Greko-Romen Güreş Şampiyonası’nda 3’üncü olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün sporcusu Adem Burak Uzun, kente dönüşünde coşkuyla karşılandı.
İZMİR (DHA) – U23 Dünya Greko-Romen Güreş Şampiyonası’nda 3’üncü olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün sporcusu Adem Burak Uzun, kente dönüşünde coşkuyla karşılandı.
Başantrenör Mahmut Tosun ve güreş antrenörlerinin eşlik ettiği sporcu, Adnan Menderes Havalimanı’na inişinde yolcular tarafından da alkış yağmuruna tutuldu. Başarılı güreşçi, daha sonra Celal Atik Spor Salonu’nda kulüp başkanı Ersan Odaman’la bir araya geldi.
Adem Burak Uzun ve güreş antrenörleriyle gurur duyduklarını dile getiren başkan Odaman, “Sporun her branşında başarılı olmak ve şampiyonlar yetiştirmek için özveriyle çalışıyoruz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in belirlediği vizyonla İzmir’i spor kenti yapmayı ilke edindik. Adem Burak Uzun, kentimizin adını uluslararası arenada duyuran, çok başarılı bir sporcumuz. Onun daha da iyi noktalara geleceğine inanıyoruz” dedi.
“HEDEFİME DOĞRU İLERLİYORUM”
Genç güreşçi ise şunları söyledi: “Hedeflerime doğru adım adım ilerliyorum. Bana güç veren başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer olmak üzere kulüp başkanımız Ersan Odaman’a ve yönetimimize teşekkür ederim.”

3. Ahmet UYAR
Dünya ikincisi güreşçi Ahmet Uyar, memleketi Kahramanmaraş’ta davul zurnayla karşılandı
https://www.haberler.com/dunya-ikincisi-guresci-ahmet-uyar-memleketi-14527902-haberi/?utm_source=RSS_Konu
Sırbistan’da düzenlenen 23 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan Ahmet Uyar, memleketi Kahramanmaraş’ta davul zurnayla karşılandı.
KAHRAMANMARAŞ (AA) – Sırbistan’da düzenlenen 23 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan Ahmet Uyar, memleketi Kahramanmaraş’ta davul zurnayla karşılandı.
Belgrad’daki şampiyonada 63 kiloda ikinci olan Uyar, Afşin ilçesi girişinde sevenlerince karşılandı. Daha sonra Afşin Belediyesine geçen Uyar, başkan Mehmet Fatih Güven ve MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan ile sohbet etti.
Şampiyonada gümüş madalya kazanan Uyar’ı başarısından dolayı tebrik eden Sefer Aycan, milli sporcuya başarı temennisinde bulundu.
Belediye Başkanı Güven de Uyar’ın başarısının kendilerini gururlandırdığını söyledi.
Belediye olarak her zaman sporcuların yanlarında olduklarını ifade eden Güven, “Ahmet, ilçemizin yetiştirdiği değerli güreşçilerimizden bir tanesi. Milli güreşçimiz dünya güreş şampiyonasında ikinci oldu ve bizleri gururlandırdı. Genç güreşçimizin ileride daha başarılı sonuçlar elde edeceğinden şüphemiz yok. Kendisinden dünya ve olimpiyat şampiyonluğu bekliyoruz. Ailesine teşekkür ediyorum böyle bir güreşçiyi yetiştirdikleri için. Belediye olarak sporcularımızın yanında, onlara en iyi desteği vermeyi çalışıyoruz.” dedi.
Milli güreşçi Ahmet Uyar ise hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğini, ilerleyen yıllarda düzenlenecek şampiyonalarda altın madalya kazanmak istediğini söyledi.
Konuşmaların ardından MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aycan, Uyar’a cumhuriyet altını hediye etti.
4. Burak KAYA..
Veteranlar Dünya Serbest Güreş Şampiyonasında 100 kilogramda dünya 3. olan Burak Kaya, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı ziyaret etti.
https://www.haberler.com/oral-dunya-ucuncusu-kaya-yi-kutladi-14525944-haberi/?utm_source=RSS_Konu
Veteranlar Dünya Serbest Güreş Şampiyonasında 100 kilogramda dünya 3. olan Burak Kaya, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı ziyaret etti.
19-24 Ekim 2021 tarihlerinde Yunanistan’nın Loutraki şehrinde yapılan Veteranlar Dünya Serbest Güreş Şampiyonasında 100 kilogramda dünya 3. olan Altınova Belediyespor Güreş Takımı Hocası ve güreşçisi Burak Kaya, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı ziyaret etti. Burak Kaya, Altınova Belediye Meclis üyesi Hasan Karabacak, Altınova Belediyespor Güreş Takımı Koordinatörü Mustafa Bayram, Altınova Belediyespor Güreş Takımı Hocası Kaan Kaya, Kaya kardeşlerin babaları İsmail Kaya ve Koza Tv Spor Müdürü Recep Tosun ile birlikte Başkan Oral’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Oral, “Burak Kaya’nın Veteranlar Dünya Serbest Güreş Şampiyonasında üçüncü olmasından dolayı sevindik. Bütün sporcularımızı tebrik ediyorum. Bundan sonraki şampiyonalarda da sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu. – YALOVA

Ata KARATAŞ TGF –Grekoromen Güreş Milli Takım(A+U23)/Koordinatör /2007-2021 Güreşte 51 Yıl (1970-2021) İGİK’ te güreşçi/Teknik adam, Öğretmen, İst. İHL-Melek HATUN İÖO/Güreş Antrenörü, Türkiye Gazetesi/Güreşiyorum Köşesi, Kırklareli-İst.-Ş. Urfa /Gençlik ve Spor-TGF/Yönetim Kurulu, Teknik Kurul, TGF/Koordinatör, (Mastır Plan )-Sosyal Medya;10 Kalem , 4 Kitap ve diğer(Vefa-Alaçam Lisesi-Ata.Eğt.Fak.)Güncel Mobil ; 05327757725(Whatsaap)-05053690202 (Mesaj) -Güreşiyorum köşe yazım-İnternet sitem www.guresiyorum.com, atakaratas53@gmail.com https://www.facebook.com/…//www.facebook.com/guresiyorum
Twiter-https://twitter.com/AtaAtakaratas53 -İnstagram https://www.instagram.com/atakaratas53/ – Whatsaap; 05327757725 -0505 3690202
YouTube, https://www.youtube.com/channel/UCNYlEJ9orMuddHXYL8iUyig Linkedin https://www.linkedin.com/in/ata-karatas-319017a1/

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun