GÜREŞ İ YORUM ”PARİS’TE; ALTIN ve MADALYALAR İÇİN
PARİS YOLCULUĞU …2017 BÜYÜKLER DÜNYA ŞAMPİYONASI PAZARTESİ GREKOROMEN İLE BAŞLAYACAK..G.SPOR BAKANI DR.OSMAN AŞKIN BAK GÜREŞÇİLERLE…/SARIYER (Ekte Sn. Yusuf TAŞKAN beyinde yorumları var sizin için..)
Paris 2017 Büyükler Dünya güreş Şampiyonasında ;Olimpiyat sonrası yapılan Avrupa şampiyonasında Türk Milli Takımları Serbest, bayan ve grekoromende başarılı sonuçlar aldı..
Pazartesi grekoromen güreşler ile başlayacak Paris 2017’de milletimizin duası ile inşallah iyi sonuçlarla döneceklerini umut ediyorum..
Tecrübeli olup madalyaya yakın güreşçiler olduğu kadar ,U23 kadrosunda olup ilk kez büyüklerde güreşenlerde var.. Hedef 2020 Tokyo için ilk ciddi sınav.. Aceleci olmamak lazım..
Türkiye gibi , bazı ülkelerde aynı hedefi paylaşıyor..
İki gündür çoğunluğu Tgf’ nin daha önce hazırladığı ve yayınladığı videolara bende youtube den bazı videoları.. (23 Video ve yorumlar Affınıza sığınarak ….
Facebook ile twiteer sayfalarımda moral olur düşüncesi ile paylaştım..
Şu gerçek ki
Toplamda 23 güreşçi ile Paris’e çıkarma yapıyoruz….
Elbette Madalya alan olacak, alamayanda olacak…
Hepsi bizim..
Allah yardımcıları olsun. Güreşecek Muhtemel ülke sporcuları www.unitedworldwrestling.org.tr de yayınlandı. İlk kura yarın/pazar günü..
Gazamız mübarek olsun..
Bugün;10.05’te Grekocular Ata.Hv.Limanından yola çıkacaklar..
Müsabakaları her gün TRT SPOR VANLI TSİ İLE 20.00’de verecek…
Zor bir şampiyona… Ayrıca tüm müsabakaları
Canlı olarak www.unitedworldwrestling.org.tr den izleyebilirsiniz…
Bizde; Başta www.guresiyorum.com
www.tgf.org.tr ile Facebook Twiteer İnstagram Youtube
Whatsaap ile atakaratas53@gmail.com ile sizlerle beraber olacağız.
Ata/Tgf
Ekte Sn. Yusuf TAŞKAN beyinde yorumları var sizin için.. FRANSA’DA DÜNYA ŞAMPİYONASINDA MÜTHİŞ GÜREŞLER OLACAK…
Dünya Güreş Şampiyonasında yaklaşık 750 Güreşçi Madalya Avında…
Paris’teki şampiyonada
6 Güreşçimiz Seri Başı Olacak…
Dünya Güreş Şampiyonası 21-26 Ağustos’ta Fransa’da Paris’te yapılacak.
UWW başvurularına göre Grekoromende 274
Serbestte 256
Kadınlarda 202
Toplam 732 güreşçi katılım başvurusu var Son durum tartılarda kesinleşecek.
UWW her sıklette seri başı olan güreşçileri de belirlemiş durumda
Rio Olimpiyatları 2016 Dünya Şampiyonası 2017 Avrupa ve diğer Kıta Şampiyona derecelerine göre her sıklette ilk 4 güreşçi belirlendi
Güreşçimizden 6 isim 1. Olarak Buse Tosun ise 2.olarak seri başı oldu
Ancak Buse Tosun sakatlık nedeniyle katılamayacağı için bu avantajı kullanamayacak
Bazı sıkletlerde seri başı olanlar katılmadıkları veya sıklet değiştirdiği zaman sıralama değişiyor
Örneğin Rıza Kayaalp ezeli rakibi Üç Olimpiyat Şampiyonu Kübalı Lopez yok 57 kg Olimpiyat Dünya ve Avrupa şampiyonu Gürcü Vladimir Khinchashvili
74 kg Olimpiyat Şampiyonu İranlı Hasan Yazdani 86kg Olimpiyat Şampiyonu Rus Abdulrasid Sadullaev bir üst sıklette güreşecekleri için seri başı değiller. Türk Güreşçiler Grekoromende Rıza Kayaalp ve Aslan Atem Serbestte Taha Akgül Soner Demirtaş ve Selim Yaşar Kadınlarda Yasemin Adar seri başı olan güreşçilerimiz
Bu Güreşçilerimiz 1 No ile kuraya girecek ve muhtemelen ilk turu bay geçip diğer gruba göre bir maç daha az yapacaklar.
Güreşçilerimizden Rıza Kayaalp Dünya Şampiyonalarında 2 Altın 2 Gümüş 2 Bronz Madalya ile en başarılısı. Rıza ayrıca Olimpiyatlarda 1 Gümüş 1 Bronz Avrupa’da 7 Altın 1 Gümüş madalya kazandı Rıza 2009 ilk Dünya 3.lüğü sonrası 8 yılda 16 madalya ( 9 Altın 4 Gümüş 3 Bronz) ile dikkat çekiyor. Rıza Paris’te şampiyon olursa üç dünya şampiyonluğu olan Selçuk Çebi ve Hamza Yerlikaya’yı yakalamış olacak.
Taha Akgül de 2 Dünya Şampiyonluğu Altın Madalyası 1 Bronzu Avrupa’da 5 Altın Olimpiyatlarda 1 Altın toplamda 8 Altın 1 Bronz 9 madalyası var
Taha Akgül Ağır Sıklette 4 kez Dünya Şampiyonu olan Rus Soslan Andiev ve Salman Kasimikov’un rekorlarını kırıp geçmek niyetinde…
Serbestte Selim Yaşar Olimpiyat ve,Dünya 2.liği Yakup Gör Dünya ve Avrupa 2.liği Grekoromende Aslan Atem Dünya 2.liği olan güreşçilerimiz
Avrupa Şampiyonluğu bulunan Soner Demirtaş Rıza Yıldırım Cengizhan Erdoğan ve Yasemin Adar Dünya Şampiyonalarında ilk madalyalarını kazanmak istiyorlar Keza Avrupa 2.si Mustafa Kaya Metehan Başar ve Hafize Şahin ile gençlerde madalya kazanmış Süleyman Atlı Atakan Yüksel Fatih Cengiz Fatih Başköy Evin Demirhan Sümeyye Sezer Zeybek Bedia Gün Ayşe Vatansever Derya Bayhan de madalya kazanmak için mindere çıkacaklar.
Milli Takımımızda 7 güreşçi İstanbul BŞBld Spor 5 güreşçi Ankara ASKİ 4 güreşçi Edirne Trakya Birlik 2 güreşçi Yalova Tersaneler Spor 1’er güreşçi de Bursa BŞBld Ankara TEDAŞ İst. Sancaktepe Bld. Kayseri Şeker Spor Bursa Görükle Spor Kulübünde güreş yapıyor.
Dünya Şampiyonasında merakla beklenen kapışmalar şöyle :
Serbestte:
Taha Akgül – Gürcü Geno Petriasvili
Soner Demirtaş – ABD J.Burrougs
Selim Yaşar – İranlı Hasan Yazdani
97kg İki Olimpiyat Şampiyonu Rus Sadulaev – ABD Kyle Synder
61kg Olimpiyat Dünya Şampiyonu Gürcü Khinchasvili- AZR Hacı Aliev
GREKOROMEN :
Aslan Atem – Rus Roman Vlasov
Fatih Başköy – Ermeni Alexanyan
Rıza Kayaalp – Macar Lam Balint
Metehan Başar – Macar Viktor Lorinc
Atakan Yüksel – Rus Artem Surkov
Kadınlarda :
Yasemin Adar – Çinli Paliha
Hafize Şahin – Bulgar Tayyibe
Serbest Güreş Milli Takımımızda T.Direktör İbrahim Akgün Antrenörler Yüksel Şanlı Remzi Musaoğlu Adem Bereket Abdullah Çakmar İshak İrbayhanoğlu Grekoromen T.Direktör Salih Bora Antrenörler Remzi Öztürk Serkan Özden Akif Canbaş Yusuf Düzer Kadınlar Takımımız T.Direktör Efrahim Kahraman Antrenörler Hakkı Gürel Yılmaz Kurt görev yapıyorlar
Sıkletlere göre katılım ve seri başı olanlar ve iddialı isimler şöyle:
GREKOROMEN
59kg 34 güreşçi
1 No: Norveçli Stigge Berge
Ayrıca Rus İran Kırgız ve Japon güreşçiler favori
66 kg 37 güreşçi
1 No: Rus Surkov
Keza Azerbaycanlı Ermeni Koreli Özbek Kazak iddialı
71 kg 38 güreşçi
1No: Macar Balint Korpasi
2 No: Blrus Liak var
Ayrıca Rus İran Azerbaycanlı Ukraynalı güreşçiler favori durumda
75 kg 39 güreşçi
1 No: Koreli Kim Wo
Bu sıklette Macar İranlı Azerbaycanlı Rus Ermeni de var
80 kg 29 güreşçi
1 No: Aslan ATEM
2 No: Polonyalı ile ayrıca Olimpiyat Dünya şampiyonu Rus Vlasov Gürcü Zurabi İsveçli Kesidis İranlı Yusuf Azeri Elvin iddialılar
85 kg 35 güreşçi
1 No: Macar Lorinc
2 No: Bulgar Bayrakov
3 No: Rus Chkvadze ile güreşçimiz Metehan Başar Alman Kudla İsveçli Berg Polonyalı Michalik favoriler
98kg 34 güreşçi
1 No: Ermeni Artur Alexsanyan
2 No: Macar B.Kiss
Avrupa şampiyonu Norveçli Baldaux Güreşçimiz Fatih Başköy Azerbaycanlı Orhan Nuriev Rus Musa Evloev Ukraynalı Timchenko Belarus Hrobik Finli Estonyalı iddialılar
130kg 28 güreşçi
1 No: Rıza Kayaalp
2 No: AZR Sabah ile Rus Semenov Macar Lam Balint Kübalı Oscar Hinds Estonyalı Nabi var
KADINLAR :
48kg 29 güreşçi
1 No: Arjantinli ile Japon Romen Hint Çin Rus Ukrayna iyi.
53 kg 28 güreşçi
1 No: Yunanlı Prolevarki
Japon Rus İsveçli Çin ABD güçlüler.
55 kg 22 güreşçi
1 No: Blrus
2 No: Japon ile Ukraynalı Bulgar Rus Azerbaycanlı ve Çinli iddialı güreşçiler
58 kg 27 güreşçi
1 No: Rus Koblova
2 No: Kırgz Tybekov
3 No: Tunus Merve ile Norveçli Bullen Japon Bulgar Blrus ve Ukraynalı iddialı
60 kg 25 güreşçi
1 No: ABD Ragan
2 No: Kazak Kasmv
3 No: Moğol ile Olimpiyat Şampiyonu Japon Kawai ve Rus favori
63 kg 25 güreşçi
1 No: UKR Tkach ile Japon Rus Kanadalı Romen Bulgar Tayyibe var
69 kg 20 güreşçi
1 No: Japon Dosho
2 No: Buse TOSUN
3 No: Kazak Sydkva ile Rus evsahibi Fransız Koumba Çinli İsveçli ve Alman favori.
75 kg 25 güreşçi
1 No: Yasemin Adar
2 No: Blrus Marzluk
3 No: Macar Nemet ile Kanadalı Ukraynalı Estonyalı Çinli ve Moldovalı güreşçiler iddialılar.
SERBEST STİLDE :
57 kg 31 güreşçi
Seri başı yok Ama Azerbaycanlı Rus Moğol Japon Gürcü ABD Bulgar Kazak Ukraynalı Koreli ve S.Atlı iddialı
61 kg 33 güreşçi
1 No: ABD S.Logan
2 No: İran Ehsanpor
3 No: Moldovalı ile Olimpiyat
Dünya şampiyonu Gürcü Khincashvili Azerbaycanlı Hacı Aliyev Rus Rasidov Kübalı Bonne güreşçimiz Cengizhan Erdoğan’ın rakipleri
65kg 35 güreşçi
1 No: Gürcü Zurabi
2 No: PRiko Gomez
Rus Gogaev Polonyalı Magomedov Kübalı Tobier İranlı iddialı
70 kg 28 güreşçi
1 No: ABD J.Green
2 No: Moldava Sava ile İtalyan Chamizo Özbek Navruzov Rus İranlı Moğol Azerbaycanlı Omarov Yakup Gör’ün rakipleri…
74 kg 36 güreşçi
1 No: Soner DEMİRTAŞ
2 No: Özbek Behzat Abdurrahmanov
3 No: Fransız Zalimkan Khadiev ile Olimpiyat Şampiyonu ABD’li Jordan Burrougs
Rus Tsabalov İranlı Peyman Blrus Ali Shabanu Azeri Cebrail Hasanov Kübalı ve Gürcü iyi
86 kg 36 güreşçi
1 No: Selim YAŞAR
2 No: Venezuellalı
3 No: Polonyalı Baranovski ile Olimpiyat Şampiyonu İranlı Hasan Yazdani Rus Vladislav ABD’li Jr Cox Azerbaycanlı ve Gürcü iddialı
97 kg 30 güreşçi
1 No: ABD K.Synder
2 No: Özbek İbrahm
3 No: Geo Odikadze
4 No: Kırgz Musaev
Bu sıklette iki Olimpiyat Şampiyonu Rus Sadulaev ve ABD’li Synder maçı şampiyonu belirleyebilir Ayrıca Ukraynalı Olinik Kazak Mamed Ermeni Ketoev Azerbaycanlı Arslanbek de var
125 kg 27 güreşçi
1 No: Taha AKGÜL
2 No: Gürcü Geno
3 No: ERM Levan
4 No: Macar Ligeti
İranlı Azerbaycanlı ve Ukraynalı Zasiev de Güreşçimizin rakipleri olacak.
Serbest Güreş Milli Takımımız takım sıralamasında da Rusya ABD İran Azerbaycan Gürcistan ile çekişecek…
Grekoromende Rusya İran Macaristan Azerbaycan Kadınlarda Japonya Rusya Çin Ukrayna iddialı ülkeler…
Paris’te mindere çıkacak güreşçilerimize güveniyoruz. İstiklal Marşımızı dinletmek Bayrağımızı göndere çektirmek için Allah yardımcıları olsun.
Minderin Arslanlarına Başarılar…