13/15 Yaş Minikler Türkiye şampiyonası

MİNİK PEHLİVANLAR AVRUPA ŞAMPİYONASINA HAZIR

 

13-15 Yaş Minik Erkekler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası sona erdi. Şampiyonada 11 sıklette Türkiye Şampiyonları belli olurken maçlar sonunda elde edilen puanlara göre Samsun İlkadım Belediyesi Spor Kulübü şampiyon oldu.

 

160 KULÜP 824 SPORCU MİNDERE ÇIKTI

17-20 Nisan tarihlerinde Antalya Göynük Belediyesi Spor Spor Salonu’nda düzenlenen 13-15 Yaş Minik Erkekler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası sona erdi. 3 gün süren müsabakalarda 160 kulüpten yaklaşık 824 sporcu ter dökerken maçlar 11 sıklette yapıldı. Yapılan maçlar sonunda derece elde eden sporcular bu yıl Dünya Güreş Birliği (UWW) tarafından ilk defa 19-21 Mayıs’ta Sırbistan’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

 

SAMSUN İLKADIM BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ ŞAMPİYON OLDU

Yapılan müsabakalar neticesinde 62 puanla Samsun İlkadım Belediyesi Spor Kulübü şampiyon olurken 35 puanla Osmaniye GSİM Spor Kulübü ikinci ve 29 puanla Muğla GSİM Spor Kulübü üçüncü oldu.

 

TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI

32 Kiloda

1-Abdullah Akdağ-Muğla GSİM Spor Kulübü

2-Ersagun Selbi-Osmaniye GSİM Spor Kulübü

3-Kadir Buğa-Rize Gençlik Spor Kulübü

3-Enis Demir-Samsun İlkadım Belediyesi Spor Kulübü

 

35 Kiloda

1-Hüseyin Geçici-Manisa Akhisar Belediyesi Spor Kulübü

2-Cihat Yılmaz-Artvin Yusufeli Spor Kulübü

3-Tolga Özbek-Mersin GSİM Spor Kulübü

3-Sedat Savaş-Batman Petrol Spor Kulübü

 

38 Kiloda

1-Azat Sarıyar-Kayseri Talas Spor Kulübü

2-Berat Büyüktazım-Sakarya Hendek Spor Kulübü

3-Melik Cumaki-Kayseri Talas Spor Kulübü

3-Cengizhan Topçu-Osmaniye GSİM Spor Kulübü

 

42 Kiloda

1-Barış Erberk-Kayseri Şeker Spor Kulübü

2-Hüseyin Dur-Antalya Elmalı Spor Kulübü

3-Bekir Ateş-Rize Şevket Yrd. O. Spor Kulübü

3-Seyfullah Kılıç-Samsun İlkadım Belediyesi Spor Kulübü

 

47 Kiloda

1-Onur Yurtada-Manisa Akhisar Belediyesi Spor Kulübü

2-Salih Sedef-İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık Spor Kulübü

3-Yunus Emre Ateş-Şanlıurfa Belediyesi Spor Kulübü

3-Ramazan Tekin-Muğla GSİM Spor Kulübü

 

53 Kiloda

1-Galip Top-Samsun İlkadım Belediyesi Spor Kulübü

2-Hamza Doğan-Ankara Tapu Kadastro Spor Kulübü

3-Furkan Erken-Konya GSİM Spor Kulübü

3-Seyit Can Beytekin-Manisa Akhisar Belediyesi Spor Kulübü

 

59 Kiloda

1-İbrahim Odunkıran-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

2-Gökhan Kundak-Muğla GSİM Spor Kulübü

3-Mümin Kardeş-İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık Spor Kulübü

3-Samet Yıldıran-Çorum GSİM Spor Kulübü

 

66 Kiloda

1-Abdullah Ateş-Samsun İlkadım Belediyesi Spor Kulübü

2-İsmail Küçüksolak-Antalya Cengiz Elbeğe Spor Kulübü

3-Ali Güçlü-Antalya Cengiz Elbeğe Spor Kulübü

3-Yusuf Gölbaşı-İstanbul Güreş İhtisas Spor Kulübü

 

73 Kiloda

1-Bora Yılmaz-Samsun İlkadım Belediyesi Spor Kulübü

2-Yusuf Eldem-İstanbul Güreş İhtisas Spor Kulübü

3-Alperen Nemli-Yozgat GSİM Spor Kulübü

3-Abdullah Atar-Bursa İznik Spor Kulübü

 

85 Kiloda

1-Furkan Şimşek-Antalya Kepez Belediyesi Spor Kulübü

2-Bilal Atayurt-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

3-İbrahim Atay-Çanakkale Umurbey Belediyesi Spor Kulübü

3-Umut Çelem-Samsun İlkadım Belediyesi Spor Kulübü

 

100 Kiloda

1-Burak Çavuşçulu-Çorum GSİM Spor Kulübü

2-İhsan Derin-Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

3-Adil Mısırlı-Samsun Canik Belediyesi Spor Kulübü

3-Ömer Toksöz-İstanbul Kasımpaşa Spor Kulübü

 

TAKIM ŞAMPİYONLARI

1-Samsun İlkadım Belediyesi Spor Kulübü

2-Osmaniye GSİM Spor Kulübü

2-Muğla GSİM Spor Kulübü

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun