2016 RİO OLİMPİYATLARINDA GÜREŞECEKLER..

2016  RİO OLİMPİYAT OYUNLARINDA  DÜNYADA HER SIKLETTE GÜREŞME HAKKI KAZANANLAR ÜLKE SPORCULARI  Detailed Qualification System for Rio 2016

DETAY; WWW.GURESİYORUM.COM

59kg — Greco-Roman

  • Cuba (CUB) via Ismael BORRERO MOLINA — World Championship, Gold
  • Azerbaijan (AZE) via Rovshan BAYRAMOV — World Championship, Silver
  • People’s Republic of Korea (PRK) via Won Chol YUN — World Championship, Bronze
  • Kazakhstan (KAZ) via Almat KEBISPAYEV — World Championship, Bronze
  • Kyrgyzstan (KGZ) via Arsen ERALIEV — World Championship, Fifth Place
  • Belarus (BLR) via Soslan DAUROV — World Championship, Fifth Place
  • Ecuador (ECU) via Andres Roberto MONTANO ARROYO — Pan Am Qualifier, Gold 
  • Venezuela (VEN) via Raiber Jose RODRIGUEZ OROZCO — Pan Am Qualifier, Silver 
  • China (CHN) via Lumin WANG — Asian Qualifier, Gold
  • Japan (JPN) via Shinobu OTA — Asian Qualifier, Silver
  • Egypt (EGY) via Haithem MAHMOUD — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Morocco (MAR) via Mehdi MESSAOUDI — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Russia (RUS) via Sanal SEMENOV — European Qualifier, Gold
  • Serbia (SRB) via  Kristian FRIS — European Qualifier, Silver
  • Korea (KOR) via KIM Seung-Hak — 1st World OG Qualifier, Gold
  • Norway (NOR) via Stig Andre BERGE — 1st World OG Qualifier, Silver
  • Uzbekistan (UZB) via Elmurat TASMURADOV — 1st World OG Qualifier, Bronze
  • Iran (IRI) via Hamid SORYAN — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • United States of America (USA) via Jesse THIELKE — 2nd World OG
    Qualifier, Silver

66kg — Greco-Roman

  • Germany (GER) via Frank STAEBLER — World Championship, Gold
  • Korea (KOR) via RYU Hansu — World Championship, Silver
  • Serbia (SRB) via Davor STEFANEK — World Championship, Bronze
  • Russian (RUS) via Artem SURKOV — World Championship, Bronze
  • Algeria (ALG) via Tarek Aziz BENAISSA — World Championship, Fifth Place
  • Armenia (ARM) via Migran ARUTYUNYAN — World Championship, Fifth Place
  • Venezuela (VEN) via Wuileixis de Jesus RIVAS ESPINOZA — Pan Am Qualifier, Gold
  • Cuba (CUB) via Miguel MARTINEZ PALACIO — Pan Am Qualifier, Silver
  • Japan (JPN) via Tomohiro INOUE — Asian Qualifier, Gold
  • Iran (IRI) via Omid Haji NOROOZI — Asian Qualifier, Silver
  • Egypt (EGY) via Adham KAHK —  Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Australia (AUS) via Vinod KUMAR — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Hungary (HUN) via Tamas LORINCZ — European Qualifier, Gold
  • Georgia (GEO) via Shmagi BOLKVADZE — European Qualifier, Silver
  • Romania (ROU) via  Ion Lulian PANAIT — 1st World OG Qualifier, Gold
  • Finland (FIN) via Tero VAELIMAEKI — 1st World OG Qualifier, Silver
  • Lithuania (LTU) via Edgaras VENCKAITIS —1st World OG Qualifier, Bronze
  • Azerbaijan (AZE) via Rasul CHUNAYEV  — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • Kyrgyzstan (KGZ) via Ruslan TSAREV — 2nd World OG Qualifier, Silver

75kg — Greco-Roman

  • Russia (RUS) via Roman VLASOV — World Championship, Gold
  • Denmark (DEN) via Mark Overgaard MADSEN — World Championship, Silver
  • United States of America (USA) via Andrew BISEK — World Championship, Bronze
  • Kazakhstan (KAZ) via Doszhan KARTIKOV — World Championship, Bronze
  • Iran (IRI) via Saeid Morad ABDVALI — World Championship, Fifth Place
  • Azerbaijan (AZE) via Elvin MURSALIYEV — World Championship, Fifth Place
  • Cuba (CUB) via Yurisandy HERNANDEZ RIOS Pan Am Qualifier, Gold 
  • Colombia (COL) via Carlos Andres MUNOZ JARAMILLO Pan Am Qualifier, Silver
  • Korea (KOR) via Hyeonwoo KIM — Asian Qualifier, Gold
  • Uzbekistan (UZB) via Dilshodjon TURDIEV — Asian Qualifier, Silver 
  • Morocco (MAR) via Zied OUGRAM — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Egypt (EGY) via Mahmoud SEBIE — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Serbia (SRB) via Viktor NEMES — European Qualifier, Gold
  • Georgia (GEO) via Zurabi DATUNASHVILI — European Qualifier, Silver
  • Hungary (HUN) via Peter BACSI — 1st World OG Qualifier, Gold
  • China (CHN) via YANG Bin  — 1st World OG Qualifier, Silver
  • Armenia (ARM) via Arsen JULFALAKYAN —1st World OG Qualifier, Bronze
  • Turkey (TUR) via Selcuk CEBI — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • Burgaria (BUL) via Daniel ALEKSANDROV — 2nd World OG Qualifier, Silver

85kg — Greco-Roman

  • Ukraine (UKR) via Zhan BELENIUK — World Championship, Gold
  • Uzbekistan (UZB) via Rustam ASSAKALOV — World Championship, Silver
  • Iran (IRI) via Habibollah Jomeh AKHLAGHI — World Championship, Bronze
  • Azerbaijan (AZE) via Saman Ahman TAHMASEBI — World Championship, Bronze
  • Finland (FIN) via Rami Antero HIETANIEMI — World Championship, Fifth Place
  • Hungary (HUN) via Viktor LORINCZ — World Championship, Fifth Place
  • United States of America (USA) via Jordan Robert HOLM Pan Am Qualifier, Gold 
  • Mexico (MEX) via Alfonso Antonio LEYVA YEPEZ — Pan Am Qualifier, Silver
  • China (CHN) via Fei PENG — Asian Qualifier, Gold
  • India (IND) via Ravinder KHATRI— Asian Qualifier
  • Egypt (EGY) via Ahmed SAAD — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Algeria (ALG) via Adem BOUDJEMLINE — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Russia (RUS) via Aleksei MISHIN — European Qualifier, Gold
  • Bulgaria (BUL) via Nikolay BAYRYAKOV — European Qualifier, Silver
  • Belarus (BLR) via Javid HAMZATAU — 1st World OG Qualifier, Gold
  • Armenia (ARM) via Maksim MANUKYAN — 1st World OG Qualifier, Silver
  • Sweden (SWE) via Kristoffer Zakarias BERG — 1st World OG Qualifier, Bronze
  • Germany (GER) via Denis KUDLA — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • Georgia (GEO) via Roberti KOBLIASHVILI — 2nd World OG Qualifier, Silver

98kg — Greco-Roman

  • Armenia (ARM) via Artur ALEKSANYAN — World Championship, Gold
  • Iran (IRI) via Ghasem Gholamreza REZAEI — World Championship, Silver
  • Russia (RUS) via Islam MAGOMEDOV — World Championship, Bronze
  • Ukraine (UKR) via Dimitriy TIMCHENKO — World Championship, Bronze
  • Bulgaria (BUL) via Elis GURI — World Championship, Fifth Place
  • Romania (ROU) via Alin ALEXUC CIURARIU — World Championship, Fifth Place
  • Cuba (CUB) via Yasmany Daniel LUGO CABRERA Pan Am Qualifier, Gold  
  • Venezuela (VEN) via Luillys Jose PEREZ MORA  — Pan Am Qualifier, Silver
  • China (CHN) via Di XIAO — Asian Qualifier, Gold
  • India (IND) via Hardeep HARDEEP — Asian Qualifier, Silver
  • Egypt (EGY) via Hamdy ABDELWAHAB — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Algeria (ALG) via Hemza HALOUI — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Estonia (EST) via Ardo ARUSAAR — European Qualifier, Gold
  • Hungary (HUN) via Adam VARGA — European Qualifier, Silver
  • Belarus (BLR) via Aliaksandr HRABOVIK — 1st World OG Qualifier,Gold
  • Georgia (GEO) via Revazi NADAREISHVILI — 1st World OG Qualifier, Silver
  • Sweden (SWE) via Carl Fredrik Stefan SCHOEN — 1st World OG Qualifier, Bronze
  • Turkey (TUR) via Cenk ILDEM — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • Italy (ITA) via Daigoro TIMONCINI — 2nd World OG Qualifier, Silver

130kg — Greco-Roman

  • Turkey (TUR) via Riza KAYAALP — World Championship, Gold
  • Cuba (CUB) via Mijain LOPEZ NUNEZ — World Championship, Silver
  • Ukraine (UKR) via Oleksandr CHERNETSKYY — World Championship, Bronze
  • Russia (RUS) via Bilyal MAKHOV — World Championship, Bronze
  • Azerbaijan (AZE) via Sabahi SHARIATI — World Championship, Fifth Place)
  • United States of America (USA) via Robert Timothy David SMITH — World Championship, Fifth Place
  • Venezuela (VEN) via Erwin Jose CARABALLO CABRERA — Pan Am Qualifier, Gold
  • Brazil (BRA) via Antoine Braga ABOU JAOUDE — Pan Am Qualifier, Silver 
  • Kazakhstan (KAZ) via Nurmakhan TINALIYEV — Asian Qualifier, Gold 
  • Kyrgyzstan (KGZ) via  Murat RAMONOV — Asian Qualifier, Silver
  • Egypt (EGY) via Mohamed ABDELLATIF — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Australia (AUS) via Ivan POPOV — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Estonia (EST) via Heiki NABI — European Qualifier, Gold
  • Germany (GER) via Eduard POPP — European Qualifier, Silver
  • Iran (IRI) via Amir GHASEMI MONJAZI  — 1st World OG Qualifier, Gold
  • China (CHN) via MENG Qiang — 1st World OG Qualifier, Silver
  • Uzbekistan (UZB) via Muminjon ABDULLAEV  — 1st World OG Qualifier, Bronze
  • Sweden (SWE) via Johan EUREN  — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • Georgia (GEO) via Iakobi KAJAIA — 2nd World OG Qualifier, Silver

Qualifiers by Nation

(6) EGY (59kg,66kg,75kg,85kg,98kg and 130kg)
(6) RUS (59kg, 66kg, 75kg, 85kg, 98kg and 130kg)
(6) IRI (59kg, 66kg, 75kg, 85kg, 98kg and 130kg)
(5) CUB (59kg, 66kg, 75kg, 98kg and 130kg)
(5) CHN (59kg,75kg, 85kg, 98kg and 130kg)
(5) AZE (59kg, 66kg, 75kg, 85kg and 130kg)
(5) GEO (66kg, 75kg, 85kg, 98kg and 130kg)
(4) VEN (59kg, 66kg, 98kg and 130kg)
(4) HUN (66kg, 75kg,85kg and 98kg)
(4) ARM (66kg, 75kg, 85kg and 98kg)
(4) UZB (59kg,75kg, 85kg and 130kg)
(4) USA (59kg, 75kg, 85kg and 130kg)
(3) KGZ (59kg, 66kg and 130kg)
(3) TUR (75kg, 98kg and 130kg)
(3) SRB (59kg, 66kg and 75kg)
(3) UKR (85kg, 98kg and 130kg)
(3) KAZ (59kg, 75kg and 130kg)
(3) KOR (59kg, 66kg and 75kg)
(3) BLR (59kg, 85kg and 98kg)
(3) BUL (75kg, 85kg and 98kg)
(3) GER (66kg, 85kg and 130kg)
(3) SWE (85kg, 98kg and 130kg)
(3) ALG (66kg, 85kg and 98kg)
(2) EST (98kg and 130kg)
(2) JPN (59kg and 66kg)
(2) AUS (66kg and 130kg)
(2) FIN (66kg and 85kg)
(2) ROU (66kg and 98kg)
(2) MAR (59kg and 75kg)
(2) IND (85kg and 98kg)
(1) DEN (75kg)
(1) PRK (59kg)
(1) BRA (130kg)
(1) MEX (85kg)
(1) ECU (59kg)
(1) COL (75kg)
(1) LTU (66kg)
(1) NOR (59kg)
(1) ITA (98kg)

 

57kg — Men’s Freestyle

  • Georgia (GEO) via Vladimer KHINCHEGASHVILI — World Championship, Gold
  • Iran (IRI) via Hassan Sabzali RAHIMI — World Championship, Silver
  • Mongolia (MGL) via Bekhbayar ERDENEBAT — World Championship, Bronze
  • Russia (RUS) via Victor LEBEDEV — World Championship, Bronze
  • Kazakhstan (KAZ) via Artas SANAA — World Championship, Fifth Place
  • People’s Republic of Korea (PRK) via Hak Jin JONG — World Championship, Fifth Place
  • Cuba (CUB) via Yowlys BONNE RODRIGUEZ — Pan Am Qualifier, Gold 
  • United States of America (USA) via Anthony Joseph RAMOS — Pan Am Qualifier, Silver
  • Japan (JPN) via Rei HIGUCHI — Asian Qualifier, Gold
  • Korea (KOR) Junsik YUN — Asian Qualifier, Silver 
  • Senegal (SEN) via Adama DIATTA — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Morocco (MAR) via Chakir ANSARI — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Bulgaria (BUL) via Vladimir DUBOV — European Qualifier, Gold
  • Armenia (ARM) via Garnik MNATSAKANYAN — European Qualifier, Silver
  • Romania (ROU) via Ivan GUIDEA  — 1st World OG Qualifier, Gold
  • Azerbaijan (AZE) via Mirjalal HASAN-ZADA — 1st World OG Qualifier, Silver
  • India (IND) via Sandeep TOMAR — 1st World OG Qualifier, Bronze 
  • Turkey (TUR) via Suleyman ATLI — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • Uzbekistan (UZB) via Abbos RAKHMONOV — 2nd World OG Qualifier, Silver

65kg — Men’s Freestyle

  • Italy (ITA) via Frank CHAMIZO MARQUEZ — World Championship, Gold
  • Uzebekistan (UZB) via Ikhtiyor NAVRUZOV — World Championship, Silver
  • Russia (RUS) via Soslan RAMONOV— World Championship, Bronze
  • Iran (IRI) via Seyedahmad MOHAMMADI– World Championship, Bronze
  • Mongolia (MGL) via Mandakhnaran GANZORIG — World Championship, Fifth Place
  • Azerbaijan (AZE) via Toghrul ASGAROV — World Championship, Fifth Place
  • Cuba (CUB) via Alejandro Enrique VALDES TOBIER — Pan Am Qualifier, Gold
  • Puerto Rico (PUR) via Franklin GOMEZ MATOS — Pan Am Qualifier, Silver
  • India (IND) via Yogeshwar DUTT, Asian Qualifier, Gold
  • China (CHN) via Katai YEERLANBIEKE, Asian Qualifier, Silver 
  • Nigeria (NGR) via Amas DANIEL — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Australia (AUS) via Sahit PRIZRENI — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Armenia (ARM) via Devid SAFARYAN — European Qualifier
  • Georgia (GEO) via Zurabi IAKOBISHVILI — European Qualifier
  • Bahrain (BRN) via Adam BATIROV — 1st World OG Qualifier, Gold 
  • Burgaria (BUL) via Borislav NOVACHKOV — 1st World OG Qualifier
  • Turkey (TUR) via Yakup GOR — 1st World OG Qualifier, Bronze 
  • United States of America (USA) via Frank MOLINARO – 2nd OG Qualifier
  • Canada (CAN) via Haislan VERANES GARCIA — 2nd World OG Qualifier, Silver

 

 

74kg — Men’s Freestyle 

  • United States of America (USA) via Jordan Ernest BURROUGHS — World Championship, Gold
  • Mongolia (MGL) via Unurbat PUREVJAV — World Championship, Silver
  • India (IND) via Narsingh Pancham YADAV — World Championship, Bronze
  • Russia (RUS) via Aniuar GEDUEV — World Championship, Bronze
  • France (FRA) via Zelimkhan KHADJIEV — World Championship, Fifth Place
  • Iran (IRI) via Alireza Mohammad GHASEMI — World Championship, Fifth Place
  • Cuba (CUB) via Livan LOPEZ AZCUY — Pan Am Qualifier, Gold
  • Colombia (COL) via Carlos Arturo IZQUIERDO MENDEZ — Pan Am Qualifier, Silver 
  • Kazakhstan (KAZ) via Galymzhan USSERBAYEV — Asian Qualifier, Gold 
  • Japan (JPN) via Sohsuke TAKATANI — Asian Qualifier, Silver
  • Guinea Bissau (GBS) via Augusto MIDANA — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Australia (AUS) via Talgat ILYASOV — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Azerbaijan (AZE) via Jabrayil HASANOV — European Qualifier, Gold
  • Georgia (GEO) via Jakob MAKARASHVILI — European Qualifier, Silver
  • Turkey (TUR) via Soner DEMIRTAS — 1st World OG Qualifier, Gold
  • Bulgaria (BUL) via Georgi IVANOV — 1st World OG Qualifier, Silver
  • Moldova (MDA) via Evgheni NEDEALCO — 1st World OG Qualifier, Bronze
  • Uzbekistan (UZB) via Bekzod ABDURAKHMANOV — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • Spain (ESP) via Taimuraz FRIEV NASKIDAEVA — 2nd World OG Qualifier, Silver

86kg — Men’s Freestyle

  • Russia (RUS) via Abdulrashid SADULAEV — World Championship, Gold
  • Turkey (TUR) via Selim YASAR — World Championship, Silver
  • Georgia (GEO) via Sandro AMINASHVILI — World Championship, Bronze
  • Iran (IRI) via Alireza Mohammad KARIMIMACHIANI — World Championship, Bronze
  • Azerbaijan (AZE) via Magomedgadzhi KHATIYEV — World Championship, Fifth Place
  • Bulgaria (BUL) via Mihail Petrov GANEV — World Championship, Fifth Place
  • Cuba (CUB) via Reineris SALAS PEREZ, Pan Am Qualifier, Gold
  • Puerto Rico (PUR) via Jaime Yusept ESPINAL — Pan Am Qualifier, Silver 
  • Mongolia (MGL) via Uitumen ORGODOL — Asian Qualifier, Gold 
  • Kazakhstan (KAZ) via Aslan KAKHIDZE — Asian Qualifier, Silver
  • Egypt (EGY) via Mohamed Aly Zaghloul MOHAMED — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Tunisia (TUN) via Mohamed SAADAOUI — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Hungary (HUN) via Istvan VEREB (HUN) — European Qualifier, Gold
  • Belarus (BLR) via Amarhadji MAHAMEDAU  — European Qualifier, Silver
  • United States of America (USA) via Jayden COX — 1st World OG Qualifier, Gold
  • Venezuela (VEN) via Pedro CEBALLOS FUENTES — 1st World OG Qualifier, Silver
  • Poland (POL) via Zbigniew BARANOWSKI — 1st World OG Qualifier, Bronze
  • China (CHN) via BI Shengfeng — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • Korea (KOR) via KIM Gwan-Uk — 2nd World OG Qualifier, Silver

97kg — Men’s Freestyle

  • United States of America (USA) via Kyle Frederick SNYDER — World Championship, Gold
  • Russia (RUS) via Abdusalam GADISOV– World Championship, Silver
  • Azerbaijan (AZE) via Khetag GAZYUMOV— World Championship, Bronze
  • Ukraine (UKR) via Pavlo OLIINYK — World Championship, Bronze
  • Georgia (GEO) via Elizbar ODIKADZE — World Championship, Fifth Place
  • Iran (IRI) via Abbas Mohammadtaher TAHAN — World Championship, Fifth Place
  • Cuba (CUB) via Javier CORTINA LACERRA, Pan Am Qualifier, Gold
  • Venezuela (VEN) via Jose Daniel DIAZ ROBERTTI, Pan Am Qualifier, Silver  
  • Kyrgyzstan (KGZ) via Magomed MUSAEV — Asian Qualifier, Gold
  • Kazakhstan (KAZ) via Mamed IBRAGIMOV — Asian Qualifier, Silver
  • Nigeria (NGR) via Soso TAMARAU — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Guinea-Bissau (GBS) via Bedopassa BUASSAT DJONDE — Africa-Oceania Qualifier
  • Poland (POL) via Radoslaw BARAN — European Qualifier, Gold
  • Turkey (TUR) via Ibrahim BOLUKBASI — European Qualifier, Silver
  • Armenia (ARM) via Georgii KETOEV — 1st World OG Qualifier, Gold
  • Uzbekistan (UZB) via Magomed  IBRAGIMOV — 1st World OG Qualifier, Silver
  • Moldova (MDA) via Nicolai CEBAN — 1st World OG Qualifier, Bronze
  • Romania (ROU) via Albert SARITOV — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • Mongolia (MGL) via DORJKHAND Khuderbulga — 2nd World OG Qualifier, Silver

125kg — Men’s Freestyle

  • Turkey (TUR) via Taha AKGUL — World Championship, Gold
  • Azerbaijan (AZE) via Jamaladdin MAGOMEDOV — World Championship, Silver
  • Georgia (GEO) via Geno PETRIASHVILI — World Championship, Bronze
  • Russia (RUS) via Bilyal MAKHOV — World Championship, Bronze
  • Mongolia (MGL) via Chuluunbat JARGALSAIKHAN  — World Championship, Fifth Place
  • Armenia (ARM) via Levan BERIANIDZE  — World Championship, Fifth Place
  • United States of America (USA) via Tervel DLAGNEV — Pan Am Qualifier, Gold 
  • Canada (CAN) via Korey JARVIS — Pan Am Qualifier, Silver 
  • Iran (IRI) via Komeil Nemat GHASEMI — Asian Qualifier, Gold 
  • Kazakhstan (KAZ) via Daulet SHABANBAY — Asian Qualifier, Silver
  • Egypt (EGY) via Diaaeldin ABDELMOTTALEB — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Tunisia (TUN) via Slim TRABELSI — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Hungary (HUN) via Daniel LIGETI — European Qualifier
  • Bulgaria (BUL) via Lyuben ILIEV — European Qualifier
  • China (CHN) via DENG Zhiwei — 1st World OG Qualifier, Gold
  • Kyrgyzstan (KGZ) via Aiaal LAZAREV — 1st World OG Qualifier
  • Poland (POL) via Robert BARAN  — 1st World OG Qualifier
  • Ukraine (UKR) via Oleksandr KHOTSIANIVSKI — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • Belarus (BLR) via Ibrahim SAIDAU — 2nd World OG Qualifier, Silver

 

 

Qualifiers by Nation
(6) RUS (57kg, 65kg, 74kg, 86kg, 97kg and 125kg)
(6) IRI (57kg, 65kg, 74kg, 86kg, 97kg and 125kg)
(6) AZE (57kg, 65kg, 74kg, 86kg, 97kg and 125kg)
(6) GEO (57kg, 65kg, 74kg, 86kg, 97kg and 125kg)
(6) TUR (57kg, 65kg, 74kg, 86kg, 97kg and 125kg)
(6) USA (57kg, 65kg, 74kg, 86kg, 97kg and 125kg)
(6) MGL (57kg, 65kg, 74kg, 86kg, 97kg and 125kg)
(5) BUL (57kg, 65kg, 74kg, 86kg and 125kg)
(5) KAZ (57kg, 74kg, 86kg, 97kg and 125kg)
(5) CUB (57kg, 65kg, 74kg, 86kg and 97kg)
(4) ARM (57kg, 65kg, 97kg and 125kg)
(4) UZB (57kg, 65kg, 74kg and 97kg)
(3) IND (57kg, 65kg and 74kg)
(3) POL (86kg, 97kg and 125kg)
(3) CHN (65kg, 86kg and 125kg)
(2) EGY (86kg and 125kg)
(2) PUR (65kg and 86kg)
(2) JPN (57kg and 74kg)
(2) VEN (86kg and 97kg)
(2) MDA (74kg and 97kg)
(2) HUN (86kg and 125kg)
(2) AUS (65kg and 74kg)
(2) NGR (65kg and 97kg)
(2) TUN (86kg and 125kg)
(2) CAN (65kg and 125kg)
(2) KOR (57kg and 86kg)
(2) ROU (57kg and 97kg)
(2) KGZ (97kg and 125kg)
(2) UKR (97kg and 125kg)
(2) BLR (86kg and 125kg)
(2) GBS (74kg and 97kg)
(1) COL (74kg)
(1) FRA (74kg)
(1) ITA (65kg)
(1) PRK (57kg)
(1) BRN (65kg)
(1) SEN (57kg)
(1) MAR (57kg)
(1) ESP (74kg)

 

 

 

48kg — Women’s Wrestling

  • Japan (JPN) via Eri TOSAKA — World Championship, Gold
  • Azerbaijan (AZE) via Mariya STADNYK — World Championship, Silver
  • Netherlands (NED) via Jessica Cornelia Francisca BLASZKA — World Championship, Bronze
  • Canada (CAN) via Geneviève MORRISON HALEY — World Championship, Bronze
  • China (CHN) via Hui LI — World Championship, Fifth Place
  • Russian (RUS) via Valentina Ivanovna ISLAMOVA BRIK — World Championship, Fifth Place
  • Colombia (COL) via Carolina CASTILLO HIDALGO, Pan Am Qualifier, Gold
  • Argentina (ARG) via Patricia Alejandra BERMUDEZ — Pan Am Qualifier, Silver  
  • Kazakhstan (KAZ) via Zhuldyz ESHIMOVA — Asian Qualifier, Gold
  • Vietnam (VIE) via Thi Hang VU — Asian Qualifier, Silver
  • Nigeria (NGR) via Miesinnei GENESIS — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Cameroon (CMR) via Rebecca MUAMBO — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Bulgaria (BUL) via Elitsa YANKOVA — European Qualifier, Gold
  • Romania (ROU) via Emilia VUC — European Qualifier, Silver
  • People’s Republic of Korea (PRK) via KIM Hyon-Gyong — 1st World OG Qualifier, Gold
  • United States of America (USA) via Haley Augello —1st World OG Qualifier, Silver
  • India (IND) via Vinesh VINESH (IND) — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • Poland (POL) via Iwona MATKOWSKA — 2nd World OG Qualifier, Silver

53kg — Women’s Wrestling

  • Japan (JPN) via Saori YOSHIDA — World Championship, Gold
  • Sweden (SWE) via Sofia Magdalena MATTSSON— World Championship, Silver
  • People’s Republic of Korea (PRK) via Myong Suk JONG— World Championship, Bronze
  • Nigeria (NGR) via Odunayo Folasade ADEKUOROYE — World Championship, Bronze
  • Azerbaijan (AZE) via Anzhela DOROGAN — World Championship, Fifth Place
  • China (CHN) via Xuechun ZHONG — World Championship, Fifth Place
  • Canada (CAN) via Jillian Alice GALLAYS (CAN) — Pan Am Qualifier, Gold
  • Venezuela (VEN) via Betzabeth Angelica ARGUELLO VILLEGAS — Pan Am Qualifier, Silver 
  • India (IND) via Kumari BABITA — Asian Qualifier
  • Vietnam (VIE) via Thi Lua NGUYEN — Asian Qualifier
  • Senegal (SEN) via Isabelle SAMBOU — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Cameroon (CMR) via Joseph ESSOMBE-TIAKO — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Poland (POL) via Katarzyna KRAWCZYK — European Qualifier, Gold
  • Germany (GER) via Nina HEMMER — European Qualifier, Silver
  • United States of America (USA) via Helen MAROULIS — 1st World OG Qualifier, Gold
  • Greece (GRE) via Maria PREVOLARAKI —1st World OG Qualifier, Silver
  • Ukraine (UKR) via Yulia KHAVALDZHY — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • Turkey (TUR) via Bediha GUN — 2nd World OG Qualifier, Silver

 

 

 

 

 

58kg — Women’s Wrestling

  • Japan (JPN) via Kaori ICHO — World Championship, Gold
  • Finland (FIN) via Petra Maarit OLLI– World Championship, Silver
  • Turkey (TUR) via Elif Jale YESILIRMAK— World Championship, Bronze
  • Azerbaijan (AZE) via Yuliya RATKEVICH– World Championship, Bronze
  • Colombia (COL) via Jackeline RENTERIA CASTILLO– World Championship, Fifth Place
  • Sweden (SWE) via Malin Johanna MATTSSON — World Championship, Fifth Place
  • Canada (CAN) via Michelle Christina FAZZARI — Pan Am Qualifier, Gold
  • Brazil (BRA) via Joice SOUZA DA SILVA — Pan Am Qualifier, Silver 
  • Kyrgzstan (KGZ) via Aisuluu TYNYBEKOVA — Asian Qualifier, Gold
  • Mongolia (MGL) via Orkhon PUREVDORJ — Asian Qualifier, Silver
  • Tunisia (TUN) via Marwa AMRI — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Nigeria (NGR) via Aminat ADENIYI — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Bulgaria (BUL) via Mimi HRISTOVA — European Qualifier, Gold
  • Moldova (MDA) via Mariana CHERDIVARA ESANU — European Qualifier
  • Ecuador (ECU) via Lisette ANTE CASTILLO — 1st World OG Qualifier, Gold
  • Germany (GER) via Luisa NIEMESCH —1st World OG Qualifier, Silver
  • Russia (RUS) via Valeria KOBLOVA — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • India (IND) via Sakshi MALIK — 2nd World OG Qualifier, Silver

63kg — Women’s Wrestling

  • Mongolia (MGL) via Battsetseg SORONZONBOLD — World Championship, Gold
  • Japan (JPN) via Risako KAWAI– World Championship, Silver
  • Ukraine (UKR) via Yuliia TKACH OSTAPCHUK— World Championship, Bronze
  • Bulgaria (BUL) via Taybe Mustafa YUSEIN– World Championship, Bronze
  • Canada (CAN) via Braxton Rei STONE — World Championship, Fifth Place
  • Latvia (LAT) via Anastasija GRIGORIJEVA — World Championship, Fifth Place
  • United States of America (USA) via Erin Elizabeth CLODGO — Pan Am Qualifier, Gold
  • Brazil (BRA) via Lais NUNES DE OLIVEIRA — Pan Am Qualifier, Silver  
  • China (CHN) via Xiaoqian WANG — Asian Qualifier, Gold 
  • Kazakhstan (KAZ) via Yekaterina LARIONOVA — Asian Qualifier, Silver 
  • Tunisia (TUN) via Hela RIABI — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Nigeria (NGR) via Blessing OBORUDUDU — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Belarus (BLR) via Maria MAMASHUK — European Qualifier, Gold
  • Russia (RUS) via Anastasia BRATCHIKOVA — European Qualifier, Silver
  • Turkey (TUR) via Hafize SAHIN — 1st World OG Qualifier, Gold
  • Hungary (HUN) via Marianna SASTIN — 1st World OG Qualifier, Silver
  • Poland (POL) via Monika MICHALIK — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • Sweden (SWE) via Henna JOHANSSON — 2nd World OG Qualifier, Silver

 

 

 

 

 

69kg — Women’s Wrestling

  • Russia (RUS) via Natalia VOROBEVA — World Championship, Gold
  • China (CHN) via Feng ZHOU — World Championship, Silver
  • Japan (JPN) via Sara DOSHO — World Championship, Bronze
  • Germany (GER) via Aline FOCKEN — World Championship, Bronze
  • Mongolia (MGL) via  Nasanburmaa OCHIRBAT — World Championship, Fifth Place
  • Sweden (SWE) via Anna Jenny Eva Maria FRANSSON — World Championship, Fifth Place
  • Canada (CAN) via Dorothy Erzsebet YEATS, Pan Am Qualifier, Gold 
  • Brazil (BRA) via Gilda Maria DE OLIVEIRA, Pan Am Qualifier, Silver
  • Kazakhstan (KAZ) via Elmira SYZDYKOVA — Asian Qualifier, Gold
  • Chinese Taipei (TPE) via Wen-Ling CHEN (TPE) — Asian Qualifier, Silver
  • Nigeria (NGR) via Hannah RUEBEN — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Egypt (EGY) via Enas AHMED — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Poland (POL) via Agnieszka WEISZCZEK-KORDUS — European Qualifier, Gold
  • Turkey (TUR) via Buse TOSUN — European Qualifier, Silver
  • Israel (ISR) via IIana KRATYSH —1st World OG Qualifier, Gold
  • Venezuela (VEN) via Maria ACOSTA ACOSTA —1st World OG Qualifier, Silver
  • Ukraine (UKR) via Alina STADNIK MAKHINYA — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • Norway (NOR) via Signe Marie STORE — 2nd World OG Qualifier, Silver

75kg  — Women’s Wrestling

  • United States of America (USA) via Adeline Maria GRAY — World Championship, Gold
  • China (CHN) via Qian ZHOU — World Championship, Silver
  • Estonia (EST) via Epp MAE — World Championship, Bronze
  • Belarus (BLR) via Vasilisa MARZALIUK — World Championship, Bronze
  • Colombia (COL) via Andrea Carolina OLAYA GUTIERREZ — World Championship, Fifth Place
  • Brazil (BRA) via Aline DA SILVA FERREIRA — World Championship, Fifth Place
  • Canada (CAN) via Erica Elizabeth WIEBE — Pan Am Qualifier, Gold 
  • Venezuela (VEN) via Jaramit Leonor WEFFER GUANIPA — Pan Am Qualifier, Silver 
  • Japan (JPN) via Rio WATARI — Asian Qualifier, Gold
  • Kazakhstan (KAZ) via Guzel MANYUROVA — Asian Qualifier, Silver
  • Cameroon (CMR) via Annabel Laure ALI — Africa-Oceania Qualifier, Gold
  • Egypt (EGY) via Samar HAMZA — Africa-Oceania Qualifier, Silver
  • Turkey (TUR) via Yasemin ADAR — European Qualifier, Gold
  • Ukraine (UKR) via Alla CHERKASOVA — European Qualifier, Silver
  • France (FRA) via Cynthia VESCAN —1st World OG Qualifier, Gold
  • Hungary (HUN) via Zsanett NEMETH — 1st World OG Qualifier, Silver
  • Russia (RUS) via Ekaterina BUKINA — 2nd World OG Qualifier, Gold
  • Germany (GER) via Maria SELMAIER — 2nd World OG Qualifier, Silver

 

 

 

 

 

Qualifiers by Nation

(6) CAN (48kg, 53kg, 58kg, 63kg, 69kg and 75kg)
(6) JPN (48kg, 53kg, 58kg, 63kg, 69kg and 75kg)
(5) CHN (48kg, 53kg, 63kg, 69kg and 75kg)
(5) NGR (48kg, 53kg,58kg,63kg and 69kg)
(5) RUS (48kg, 58kg, 63kg, 69kg and 75kg)
(5) TUR (53kg, 58kg, 63kg, 69kg and 75kg)
(4) UKR (53kg, 63kg, 69kg and 75kg)
(4) BRA (58kg, 63kg, 69kg and 75kg)
(4) KAZ (48kg, 63kg, 69kg and 75kg)
(4) USA (48kg, 53kg, 63kg and 75kg)
(4) SWE (53kg, 58kg, 63kg and 69kg)
(4) POL (48kg, 53kg, 63kg and 69kg)
(4) GER (53kg, 58kg, 69kg and 75kg)
(3) MGL (58kg, 63kg and 69kg)
(3) COL (48kg, 58kg and 75kg)
(3) CMR (48kg,53kg and 75kg)
(3) BUL (48kg, 58kg and 63kg)
(3) VEN (53kg, 69kg and 75kg)
(3) AZE (48kg, 53kg and 58kg)
(3) IND (48kg, 53kg and 58kg)
(2) BLR (63kg and 75kg)
(2) VIE (48kg and 53kg)
(2) EGY (69kg and 75kg)
(2) TUN (58kg and 63kg)
(2) PRK (48kg and 53kg)
(2) HUN (63kg and 75kg)
(1) KGZ (58kg)
(1) ARG (48kg)
(1) EST (75kg)
(1) FIN (58kg)
(1) LAT (63kg)
(1) NED (48kg)
(1) SEN (53kg)
(1) TPE (69kg)
(1) ROU (48kg)
(1) GRE (53kg)
(1) ECU (58kg)
(1) FRA (75kg)
(1) NOR (69kg)
(1) MDA (58kg)

Qualification System

Detailed Qualification System for Rio 2016

 

 

İLETİŞİM;Ata KARATAŞ;05327757725     WWW.GURESİYORUM.COM                                                     

 

İST.SARIYER; 0212 242 15 56  FAX. 0212 2425057 ,MESAJ HAT; 05053690202-05363449195

atakaratas53@gmail.comAta Karataş/ @AtaAtakaratas53/atakatatas/Watshap/ / Ata Karataş

 

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun