ASKİ ŞAMPİYON, İL BANK/2. VE K.MARAŞ B.BELD./3.

Türkiye Büyükler Serbest Güreş şampiyonasını sona erdi.
Türkiye Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan ve bu yıl Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirilen Türkiye Büyükler Serbest Güreş şampiyonası bugün 4 sıklette yapılan final ve 3/5 maçlarıyla sona erdi. Ankara ASKİ Spor Kulübü 5 Birincilik 2 İkincilik 5 Üçüncülük ile takım olarak Türkiye Şampiyonu oldu.
Bugün yapılan 57, 70,97 ve 125 Kg’da dereceye giren sporcular şunlar:
57 kilo:
Finalde ikizi Ahmet KARAVUŞ’u (Ankara İLBANK) 6-4 yenen Muhammet KARAVUŞ (Ankara İLBANK) Altın madalyanın sahibi olurken, Ahmet KARAVUŞ (Ankara İLBANK) gümüş madalya kazandı.
Ahmet PEKER (Ankara ASKİ) ve Mehmet YÜCE (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye) Bronz madalyayı paylaştı.
70 kg’da,
Finalde Cüneyt BUDAK’ı (Ankara ASKİ) 3-0 yenen Selahattin KILIÇSALLAYAN (Ankara ASKİ) Altın madalyanın sahibi oldu.
Cüneyt BUDAK ise (Ankara ASKİ) gümüş madalyada kaldı.
Sefa AKSOY (İstanbul SANCAKTEPE S.K.) ve Servet ÇOŞKUN(Ankara ASKİ) Bronz madalya kazandı. 97 kiloda
Finalinde Mustafa SESSİZ’i (İstanbul Büyükşehir Belediye) 4-0 yenen Burak ŞAHİN( İstanbul SANCAKTEPE S.K.) Altın madalya kazandı.
Mustafa SESSİZ ise (İstanbul Büyükşehir Belediye) gümüş madalyanın sahibi oldu.
Oktay ÇİFTÇİ( Ankara TEDAŞ) ve İbrahim BÖLÜKBAŞI(Ankara ASKİ)Bronz madalyayı paylaştı.
125 kilo
Finalinde Salim ERCAN’ı (Çorum Belediye) 8-7 yenen Yunus Emre DEDE(Ankara ASKİ) altın madalya kazandı.
Salim ERCAN(Çorum Belediye) Gümüş madalya kazandı.
Hamza ÖZKARADENİZ (Kocaeli Büyükşehir Belediye) ve M.Enes BANDIRMA(Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye)Bronz madalyanın sahibi oldular.
Türkiye Büyükler Serbest Güreş Şampiyonasında Dereceye giren güreşçiler ve Kulüpleri şöyle:
57 kg
1. Muhammed KARAVUŞ ( Ankara İLBANK)
2. Ahmet KARAVUŞ ( Ankara İLBANK)
3. Mehmet YÜCE ( Kahramanmaraş Büyükşehir belediye)
3. Ahmet PEKER ( Ankara ASKİ)
5.Şaban KIZILTAŞ( Ankara TEDAŞ)
5. Y.Fatih ŞENTÜRK(Çorum Belediye)
61 kg
1.Süleyman ATLI(Ankara ASKİ)
2.Nebi UZUN( Ankara ASKİ)
3.Recep TOPAL(Ankara İLBANK)
3.Ahmet TAŞ(Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye)
5.Furkan GİZİR(Kahramanmaraş SGK)
5.Metin KARABIYIK( Ankara TEDAŞ)
65 kg
1.M.Recep AKTAŞ(Ankara ASKİ)
2.Hamza ALACA (Ankara İLBANK)
3.Mensur BAYOĞLU (Erzurum Büyükşehir Belediye)
3.Ertuğrul KAHVECİ(Ankara İLBANK)
5.Mustafa ZOPALI(Çorum Belediye)
5.Özgür GÖK (Ankara İLBANK
70 kg
1. Selahattin KILIÇSALLAYAN(Ankara ASKİ)
2. Cüneyt BUDAK(Ankara ASKİ)
3. Sefa AKSOY(İstanbul SANCAKTEPE S.K.)
3. Servet ÇOŞKUN(Ankara ASKİ)
5. Haydar YAVUZ ( Ankara ASKİ)
5. Veysel PEKİNCE (Batman Petrol S.K.)
74 kg
1. Soner DEMİRTAŞ( Ankara ASKİ)
2. Samet AK(Çorum Belediye)
3. İsmet ÇİFTÇİ (Ankara İLBANK)
3. Tarık GÜR (Bursa Büyükşehir Belediye)
5. İlyas GÜNEŞ(Çorum Belediye)
5.Fazlı ERYILMAZ( İstanbul Büyükşehir Belediye)
79 kg
1. Muhammet AKDENİZ ( Ankara İLBANK)
2. Nuri TEMUR (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye)
3. Abdullah ASLAN (İstanbul Büyükşehir Belediye)
3. İ. Şamil ÖZAK ( Ankara ASKİ)
5.Ramazan SARI (Ankara ASKİ)
5.Abdulvasi BALTA(Kocaeli Büyükşehir Belediyesi)
86 kg
1. Fatih ERDİN ( İstanbul Büyükşehir Belediye)
2. A.Batuhan KIŞ ( Ankara TEDAŞ)
3. Osman GÖÇEN ( İstanbul Büyükşehir Belediye)
3. Sezai ARSLAN (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye)
5.Namık KORKMAZ(Sivas ZARA S.K.)
5.Fatih ALTUNBAŞ(Ankara ASKİ)
92 kg
1. Feyzullah AK (Çanakkale LAPSEKİ Belediye S.K.)
2. Ahmet BİLİCİ ( Ankara TEDAŞ)
3. Samet ÖZARSLAN(Çorum Belediye)
3. Erhan YAYLACI(Ankara ASKİ)
5.Muhammed GİMRİ( İstanbul Büyükşehir Belediye)
5.A.Kaan AYDIN(Kahramanmaraş SGK)
97 Kg
1. Burak ŞAHİN( İstanbul SANCAKTEPE S.K.)
2. Mustafa SESSİZ(İstanbul Büyükşehir Belediye)
3. Oktay ÇİFTÇİ( Ankara TEDAŞ)
3. İbrahim BÖLÜKBAŞI(Ankara ASKİ)
5. Polat POLATÇI( İstanbul Büyükşehir Belediye)
5. Salih ALKIR(Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye)
125 kg
1. Yunus Emre DEDE(Ankara ASKİ)
2. Salim ERCAN(Çorum Belediye)
3. Hamza ÖZKARADENİZ(Kocaeli Büyükşehir Belediye)
3. M.Enes BANDIRMA((Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye)
5. Hüseyin CİVELEK(Ankara İLBANK)
5. Rıza YILDIRIM (İstanbul SANCAKTEPE S.K.)
Türkiye Serbest Güreş Şampiyonasında Ankara ASKİ 5 Birincilik 2 İkincilik 5 Üçüncülük ile takım olarak Türkiye Şampiyonu oldu.
Ankara İLBANK 2 Birincilik 2 İkincilik 3 Üçüncülük ile Türkiye 2.si olurken
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor kulübü 1 İkincilik 4 Üçüncülük ile takım olarak Türkiye 3.oldu.
Dereceye giren kulüplere kupalarını Türkiye Güreş Fedrasyonu Başkanı Şeref EROĞLU, Türkiye Güreş Fedarasyonu Başkan Vekili Fezair Tatlıdil ve Olimpiyat şampiyonu Mehmet Akif Prim verdi.
Türkiye Şampiyonasında
En Teknik Güreşçilerimiz Ankara İLBANK sporcuları Ahmet KARAVUŞ ve Muhammet KARAVUŞ seçildi .
En Centilmen Antrenörler Çorum Belediye Spor Antrenörü Levent KALELİ oldu. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu şampiyonaya katılan tüm sporcu kulüp ve antrenörlere teşekkür etti.

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun