Avrupa Güreş Federasyonları Birliği ne 6 yeni üye seçildi.

CELA Seçimi yapıldı  Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te yapılan Avrupa Güreş Federasyonları Birliği (CELA) Genel Kurulu’nda, 6 yönetim kurulu üyesi seçilirken, Türkiye’nin adayı Ender Büyükerşen yönetime giremedi.  Radisson Blu Otel’de yapılan genel kurulda, Avrupa Güreş Şampiyonası için Tiflis’de bulunan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) Asbaşkanı Ahmet Ayık ve FILA Yönetim Kurulu Üyesi Rodika Yahşi de oy kullandı.  Seçimde Türkiye’nin adayı olan Ender Büyükerşen ilk turda 8, ikinci turda ise 6 oy aldı ve CELA Yönetim Kurulu’na giremedi.

Avrupa Güreş Federasyonları Birliği ne 6 yeni üye seçildi.

CELA Seçimi yapıldı

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te yapılan Avrupa Güreş Federasyonları Birliği (CELA) Genel Kurulu’nda, 6 yönetim kurulu üyesi seçilirken, Türkiye’nin adayı Ender Büyükerşen yönetime giremedi.

Radisson Blu Otel’de yapılan genel kurulda, Avrupa Güreş Şampiyonası için Tiflis’de bulunan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) Asbaşkanı Ahmet Ayık ve FILA Yönetim Kurulu Üyesi Rodika Yahşi de oy kullandı.

Seçimde Türkiye’nin adayı olan Ender Büyükerşen ilk turda 8, ikinci turda ise 6 oy aldı ve CELA Yönetim Kurulu’na giremedi.

Seçimin ilk turunda 18 adaydan 5’i barajı geçince, kalan bir aday için 2. tur seçim yapıldı ve bu turda Rumen Cristian Poteras 6. üye olmaya hak kazandı.

CELA Yönetim Kurulu’na ilk turda seçilen üyeler ise Tzeno Tzenov

(Bulgaristan), Theodoros Hamakos (Yunanistan), Karl Martin Dittman (Almanya), Georgy Bryusov (Rusya) ve Jukka Matti Rauhala (Finlandiya) oldu.

Benzer Haberler

Yorumlar

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun