AVRUPA ŞAMPİYONASI İLK KAFİLE SERBEST VE BAYAN MİLLİ TAKIM 13.00’TE GİDECEK..

AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONASI FİNLANDİYA’DA BAŞLIYOR

 

Türkiye A Milli Grekoromen, Serbest ve Kadınlar Güreş Takımları’nın toplam 23 sporcu ile mücadele edeceği Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası, 1 Nisan 2014 Salı günü Finlandiya’da start alıyor.

Uluslararası arenada her zaman iddialı konumda bulunan A Milli Güreşçiler, Dünya güreş camiası tarafından kabul gören gücünü ve rakiplerine karşı olan üstünlüğünü birkez daha göstermek için Finlandiya’nın Vantaa kentinde mindere çıkıyor.

6 gün boyunca Trio Areena Spor Salonu’nda yapılacak olan müsabakalarda Milli Mayo giyecek sporcular, hem takım halinde hem de bireysel anlamda kürsüde yer alabilmek için mücadele edecekler.

Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek takımlarımız şu şekilde:

 

A Milli Serbest Güreş Takımı:

Teknik Direktör: Yüksel Şanlı

Antrenörler: Adem Bereket – Nasrullah Baysal – Abdullah Çakmar

Sporcular: Sezer Akgül (57 Kg), Recep Münir Aktaş (61 Kg), Servet Coşkun (65 Kg), Yakup Gör (70 Kg), Soner Demirtaş (74 Kg), Fırat Binici (86 Kg), Rıza Yıldırım (97 Kg), Taha Akgül (125 Kg)

 

A Milli Grekoromen Güreş Takımı:

Teknik Direktör: Hakkı Başar

Antrenörler: Muttalip Yerlikaya, Serkan Özden

Sporcular: Rahman Bilici (59 Kg), Atakan Yüksel (66 Kg), Yunus Özel (71 Kg), Şeref Tüfenk (75 Kg), Selçuk Çebi (80 Kg), Ahmet Yıldırım (85 Kg), Cenk İldem (98 Kg), Rıza Kayaalp (130 Kg)

 

A Milli Kadınlar Güreş Takımı:

Teknik Direktör: Yılmaz Arslan

Antrenörler: Şemsettin Yıldız – Zeynep Yıldırım Diri

Sporcular: Sümeyye Sezer (48 Kg), Burcu Kebiç (53 Kg), Bediha Gün (55 Kg), Hafize Şahin (60 Kg), Buse Tosun (63 Kg), Burcu Örskaya (69 Kg), Yasemin Adar (75 Kg)

 

BAŞKAN YERLİKAYA: “HER RENK MADALYAYA TALİBİZ”

 

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Avrupa Şampiyonası’nda boy gösterecek sporcuların terlerinin son damlasına kadar mücadele edeceğine inandığını söyledi.

 

3 farklı stilde ve bütün sikletlerde madalyalara talip olduklarını belirten Başkan Hamza Yerlikaya, “Sporcularımız çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiler. Biz de elimizden gelen bütün desteği kendilerine verdik. Artık Türk milletini gururlandırma sırası onlarda. Herhangi bir sakatlık veya talihsizlik yaşamadan başarılı bir şekilde şampiyonayı tamamlamak istiyoruz.” dedi.

 

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun