Avrupa şampiyonasında tarihi başarı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Güreş Şampiyonas ı’nda madalya kazanan Milli Güreşçileri Türkiye Büyük Millet Meclisi’ nde (TBMM) kabul etti.

Tarihi kareyi sizler için paylaşayım Üst sıra Ayaktakiler; Ekrem ÖZTÜRK (GR/3.), Salih BORA(GR/M.T AK. TEK. DİR.),YUSUF DÜZER(GR/M.TAK.ANT.),

SELEHATTİN KILIÇSALLAYAN(SR/3.)BEDİA GÜN(BYN/3.),

EVİN DEMİRHAN (BYN/3.),BUSE TOSUN(BYN/3.)

,MUSA AYDIN(TGF BAŞK.),HAKKI GÜREL (BYN/M.TAK.ANT.),

DR. OSMAN AŞKIN BAK(T.C.G.SPOR BAKANI),

TAHA AKGÜL(SR/ ALTI KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU),

RCEP TAYYİP ERDOĞAN(T.C.CUMHURBAŞKANI),

RIZA KAYAALP(GR/SEKİZ KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU),

AKİF CANBAŞ(GR/ M.TAK.ANT.),

HAMZA YERLİKAYA(AVRUPA-DÜNYA-OLİMPİYAT ŞAMPİYONU ,C.BAŞKANI SPOR BAŞ DANIŞMANI)

,MUSTAFA TUNA(ANK.B.BELDİYE BAŞK.),

RECEP TOPAL(SR/3.),REMZİ ÖZTÜRK(GR/M.TAK.ANT.),

MEHMET BAYKAN(SPOR GEN.MÜDÜRÜ),

MURAT KOCAKAYA/SP.GEN.MÜD.YRD.),

SERKAN ÖZDEN(GR/M.TAK.ANT.)

OTURANLAR;

SERDAR BÖKE(SR/3.),ABDULLAH ÇAKMAR(SR/M.TAK.ANT.),

SONER DEMİRTAŞ(ÜÇ KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU),

ELİF JALE YEŞİLIRMAK(BYN/AVRUPA ŞAMPİYONU)

YILMAZ KURT(BYN/M.TAK.ANT.),ENES BAŞAR(GR/3.)

Kaynak; G. Spor Bakanlığı;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Güreş Şampiyonası’nda madalya kazanan Milli Güreşçileri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabul etti. Kabulde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak da yer aldı.

 

Rusya Federasyonu’na bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti’nde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 5 altın ve 8 bronz olmak üzere 13 madalya kazanan Milli Güreşçiler, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ile birlikte Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmanın ardından,

Rusya Federasyonu’na bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti’nde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda dereceye giren milli güreşçileri kabul etti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Güreş Şampiyonası’nda

5’i altın, 8’i bronz olmak üzere 13 madalya kazanan ve takım halinde serbest stil ve kadınlarda takım halinde üçüncülük kupasının sahibi olan Milli Güreşçileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, kabulün ardından Milli Güreşçiler ile sohbet edip onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

AVRUPA ŞAMPİYONASINDAN DÖNEN MİLLİLERİMİZE CUMHURBAŞKANINDAN DESTEK

8 Mayıs 2018

AVRUPA ŞAMPİYONASINDAN DÖNEN MİLLİLERİMİZE CUMHURBAŞKANINDAN DESTEK

Rusyaya bağlı Dağıstan özerk cumhuriyetinde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 5 altın ve 8 bronz olmak üzere toplamda 13 madalya kazanan Millilerimiz,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluştu. AK Parti grup toplantısına katılan milli güreşçilerimiz daha sonra Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la hatıra fotoğrafları çektirdiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan başta federasyon başkanı Musa Aydın ,C.Başk. Sp .Baş Danışmanı Hamza Yerlikaya ve madalya alan güreşçileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Güreş heyeti ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile de Meclis’in önünde fotoğraf çektirdi.

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun