Ayık 23. kez.. TGV ödülleri dağıtıldı

Ercan Ata, Ankara-DHA(fotoğraflı) İlk defa düzenlenen Türkiye Güreş Vakfı tarafından organize edilen, “2014 yılının en başarılıları” ödül töreni yapıldı.
Ayık 23. Kez başkan ve Türkiye Güreş Vakfı ödül töreni yapıldı..
Türkiye Güreş Vakfı’nın “2014 yılının en başarılıları” ödülleri sahiplerine veri
Ankara’daki İncek Olimpik Park Otel’de düzenlenen törende, 8 kategoride ödüller dağıtıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a “Güreşe katkı” ödülü verildi.
Törende ödül alanlar şöyle:
Yılın güreş adamı: Hamza Yerlikaya
Yılın güreş antrenörü: Necmi Gençalp (A Milli Serbest Güreş Takımı Teknik Direktörü)
Yılın güreşçisi: Taha Akgül (Avrupa ve dünya şampiyonu)
Yılın spor yazarı: Ercan Ata (Doğan Haber Ajansı)
Güreşe katkı ödülü: Akif Çağatay Kılıç (Gençlik ve Spor Bakanı)
Yılın güreş kulübü: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
Yılın kadın güreşçisi: Elif Jale Yeşilırmak (Dünya üçüncüsü)
Yılın milli takımı: Genç Erkekler Serbest Güreş Milli Takımı (2014 Avrupa şampiyonu)
Ayık yeniden başkan
Türkiye Güreş Vakfı’nın seçimli olağan genel kurulunda mevcut başkan Ahmet Ayık yeniden başkanlığa seçildi.
Genel kurula, 135 delegeden 66’sı katıldı. Tek aday olarak girilen seçimlerde oyların tamamını alan Ayık, bir kez daha başkanlık koltuğuna oturdu.
GÜREŞ FEDERASYONU’NDAN İSTİFA EDEN YERLİKAYA, HAKKINDAKİ İDDALARA CEVAP VERDİ
Güreş Federasyonu Başkanı iken görevinden istifa ederek AK Parti’den milletvekilliği için başvuruda bulunan Hamza Yerlikaya, bazı gazetelerde hakkında çıkan haberlere cevap verdi.
Milletvekili adayı gösterilmediği takdirde tekrar federasyon başkanı olmak için görevinden istifa ettiği yönündeki haberleri sert bir dille yalanlayan Yerlikaya, konunun muhatapları ile yargı önünde hesaplaşmak için hukuki süreçleri başlattığını söyledi.
Türkiye Güreş Vakfı tarafından düzenlenen ödül törenine katılan Hamza Yerlikaya, haberin kaynağının belli olmadığını dile getirerek, “Haber haber değil. Haberi yazan gazeteci yapmış olduğu hata sonrasında bize özelde söyledikleri var. Bizde hemen resmi belgeleri basın bülteni olarak gönderdik. Mahkeme sürecini maddi ve manevi olarak başlattık. Benim zoruma giden malum gazetenin ‘Taklacı Hamza’ tabiri. Ben bu ülkeye 30 yıl hizmet verdim. Kanımla, canımla, emeğimle ve yüreğimle. Ben bu uğurda vücudumun her parçası zarara uğramasına rağmen emek vermiş bir adamım. Bir siyasi rant uğruna Ak Parti ve millete olan sevdam yüzünden çamur at izi kalsın mantığıyla atılan manşeti çok doğru görmedim, çok yanlış. Bu ülkede en son taklacı denecek kişiye bu tarz bir yakıştırma yaptılar. Kendilerini tez zamanda bu haberi tekzip etmeye çağırıyorum. Attıkları manşetin hemen ardından tekzip metnini koymuşlar. Hemen bu değişim neden” dedi.
Usül olarak hangi kurum ve kuruluşta çalışıyor olunursa olunsun istifa edilmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Yerlikaya, “Hatta parti evrakları görmeden başvuruyu kabul etmiyor. Hal böyleyken bazı gazetelerin yapmış olduğu bu haberciliği habercilik olarak kabul etmiyorum. Kınıyorum ve ayıplıyorum. Milletimiz milletin kalbinde taht kurmaya çalışmış veya teveccüh görmüş bir adama taklacı manşeti atmayı kendilerine yakıştırıyorum. Kendileri layıkını yapmışlar millet gerekli cevabı gereken zamanda onlara verdi” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun