Balkan Yıldızlar Güreş Şampiyonası başladı

Balkan Yıldızlar Güreş Şampiyonası başladı    kaynak.. www.tgf.gov.tr 

1.YILDIZLAR BALKAN ŞAMPİYONASI; GREKOROMEN STİLDE TÜRKİYE ŞAMPİYON OLDU.

GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI MUSA AYDIN
BURSA YILDIRIM BELEDİYESİ BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ
CELA BAŞKANI TZENO TZENOV,R.MARIA YAKŞİ..
SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU

1.si Düzenlenen Yıldızlar Balkan Şampiyonası
TÜRKİYE Greko-romen Takım halinde Şampiyon Olmüştür emeği gecen herkes trşekürler.

KONUŞMALARININ ARDINDAN MÜSABAKALARA BAŞLANDI.

CANLI YAYIN İZLEMEK İÇİN:
mınder b : https://www.youtube.com/watch?v=Vz5GrjH146Y

24 YIL ARADAN SONRA TEKRAR ÜLKEMİZDE DÜZENLENEN YILDIZLAR BALKAN ŞAMPİYONASI ÖNCESİ ;
BURSA YILDIRIM BELEDİYESİ BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ İLE TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI MUSA AYDIN TARAFINDAN VERİLEN YEMEK DE;
CELA BAŞKANI TZENO TZENOV , FILA YÖNETİM KURULU ÜYESİ RODİCA MARİA YAKŞİ ,ÖNDER YAKŞİ,,BALKAN ÜLKELERİ SİVİL TOPLUM DERNEKLERİ , ŞAMPİYONAYA KATILAN İDARECİLER , YILDIRIM BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ BAŞKANI İLHAMİ AYDIN İLE BULUŞTU.

Türkiye Güreş Federasyonu’nun Bursa Yıldırım Belediyesi’nin sponsorluğunda düzenlediği 1’inci Balkan Yıldızlar Kız ve Erkek serbest ve grekoromen şampiyonası bugün Yıldırım Belediyesi’nin Yunus Emre Spor Kompleksi’nde yapılan törenle başladı.

24 yıl aradan sonra yeniden yapılan müsabakalar 3 gün sürecek. Şampiyonaya Türkiye’nin yanı sıra Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Sırbistan, Yunanistan, Makadonya, Kosova, Arnavutluk ve Karadağ’dan sporcular katılacak.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU KATILDI 
Müsabakaların açılış seronomisine, Sağlık Bakanı doktor Mehmet Müezzinoğlu ve Bursa Valisi Münir Karaloğlu’da katıldı.  Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, açış konuşmasında, “24 yıl aradan sonra Balkanlardaki güreş heyecanına yeniden Bursa’da start verdik. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve müsabakaların Bursa’da düzenlenmesine izin veren Dünya Güreş Birliği 2’nci başkanı ve Avrupa Güreş Birliği Başkanı sayın Tzeno Tzenov’a teşekkür ediyorum” dedi.

GELECEĞİN YILDIZLARI
Avrupa Güreş Birliği Başkanı Tzeno Tzenov ise, “Balkanlarda gençlere yönelik böyle bir şampiyonanın yıllar sonra yapılması beni mutlu etti. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Buraya gelen herkesi kucaklıyorum. Geleceğin yıldız adayı güreşçilerin 24 yıl aradan sonra yeniden mindere çıkması beni de heyecanlandırdı” diye konuştu. Sağlık Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu, sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu belirtti, şöyle dedi:

MÜEZZİNOĞLU: “GÜREŞ TÜRK SPORUNDA ÖNEMLİ BİR YER TUTUYOR”
“Şampiyonanın Balkanlardaki spor kültürünün gelişmesine katkısı olmasını diliyorum. Burada birbirinden güzel maçlar izleyeceğiz. Üç gün boyunca birbirinden iddialı maçlar izleyeceğiz. Güreş, aklın, ahlakın, fiziksel güç ile birleştiği bir spor dalı. Yenilsede, yensede rakibini kutlayan bir branş. Güreş Türk sporunda önemli bir yer tutuyor. Şampiyonada tüm katılımcılara başarılar diliyorum.”

AYSEL ÖZGÜN’E ÖZEL ENGELLİ ARABASI
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, bu arada Yıldırım Belediyespor Kulübü’nün Bedensel Engelliler Atıcılık milli takımının sporcusu olan Avrupa ve dünya şampiyonlukları bulunan Aysel Özgün’e yarışmalarda kullanabilmesi için özel bir engelli arabası verdi. Aysel Özgen, önümüzdeki aylarda ABD’de yapılan Dünya Şampiyonası’nda Olimpiyat kotasını aşabilmek için mücadele edeceğini söyledi.

İLK TUR GÜREŞLERİ BAŞLADI
Açılış töreninden sonra serbest ve grekoro romen müsabakalarında ilk tur maçları yapıldı. 1’inci Balkan Güreş Şampiyonası Pazar günü yapılacak final ve ödül töreniyle sona erecek.

 

Yıldızlar Balkan Şampiyonası Bursada yapıldı. 11 ülkeden 204 güreşçinin katıldığı şampiyonada 85 kiloda güreşen Tayfun Şenyürek şampiyon oldu. 1. lik kürsüsüne çıkıp istiklal marşımızı söyleterek ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırdı.

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun