Başkan Musa Aydın..

Başkandan Akgül müjdesi! 2016 Avrupa Güreşçilerimiz/Portre..
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Avrupa Güreş Şampiyonası’na sporcuların eksiklerini görmek için katıldıklarını söyledi. kaynak www.aa.com.tr…
 
Aydın, 8-13 Mart’ta Letonya’nın başkenti Riga’da yapılacak Avrupa Şampiyonası öncesi AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Sporcuların maç tecrübelerini ve maç eksikliklerini gidermek için Avrupa Şampiyonası’na gidiyoruz. Asıl hedef olimpiyatlar” dedi.
2016’nın olimpiyatlar yılı olduğunu hatırlatan Aydın, “Bizim hedefimiz tabii ki Avrupa Şampiyonası değil. Hedefimiz Rio Olimpiyatları” diye konuştu.
– Sonuçtan umutlu
Musa Aydın, grekoromende 4, serbestte 6, bayanlarda da bir madalya beklediğini ifade etti.
Madalya şansı için sporcuların kuralarının önemine dikkati çeken Aydın, şöyle konuştu:
“Grekoromende 8 sıkletin en az dördünde, serbestte yine 8 sıkletin beşinde veya altısında madalya alırız. Bayanlarda Yasemin Adar favori bir sporcumuz. Yasemin Adar’dan başarı bekliyoruz. Olimpiyatlar için büyük bir gösterge olacak. Avrupa’da başarılı olursa olimpiyatlar için ümit vermiş olacak.”
– “Taha Akgül güreşecek”
Aydın, sakatlığı nedeniyle mindere çıkıp, çıkmayacağı belli olmayan Taha Akgül’ün şampiyonada güreşeceğini savundu.
Taha’nın ufak bir sakatlığının bulunduğunu anlatan Aydın, şu ifadeleri kullandı:
“Taha güreşecek. Ufak bir sakatlığı var ancak Taha çok inançlı bir sporcumuz. ‘Şampiyonluk serime ara vermeden rekora gitmek istiyorum’ diyor. Ona inanıyoruz. İnşallah sakatlığı engel olmaz ve arzu ettiği rekoru yakalar. Gerçekten hem iyi hem de ahlaklı bir sporcu. Mütevazı bir sporcu erken yaşta şampiyonluklar elde etmesine rağmen büyüdükçe, küçülen birisi. Örnek bir sporcu.”
Kadınlarda olimpiyat kotası alan Elif Jale Yeşilırmak’ın sakatlığından dolayı şampiyonaya katılamadığını anlatan Musa Aydın, “Olimpiyatlarda ondan madalya bekliyoruz. Bayanlarda belki de olimpiyatlarda ilk madalyamızı Elif Jale ile yakalamış olacağız” değerlendirmesinde bulundu
 

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun