CİHAT LİMAN’DAN BRONZ MADALYA

AVRUPA GENÇLER GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA 2.GÜN SONA ERDİ

 

Bu yıl İtalya’nın Başkenti Roma’da düzenlenen Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nda ikinci gün maçları tamamladı.

CİHAT LİMAN’DAN BRONZ MADALYA

Ülkemizi 55 kg da temsil eden Cihat LİMAN Bulgar, Azerbaycanlı ve Romen rakiplerinden sonra Bulgar asıllı İsviçreli Dimitar İvaylo Sandov’u (7-6) yenerek şampiyonadaki ilk Madalyamızı BRONZ MADALYA olarak kazandı.

İKİ BRONZ REPESAJ MAÇIMIZ VAR…

Bugün sabah seansında mindere çıkan

67 kg İsmail GÜN Fransız Tigran Galustyan’ı (10-2) sayı tuşuyla, İsveçli Eric Sebastian Soini’yi (9-5) yendi. Çeyrek Finalde Belarus’tan Aleksandr Liavonchyk’ya (3-1) yenildi. Belarus’lu rakibi finale kalınca Güreşçimiz Bronz Madalya için repesaj maçına çıkma hakkını elde etti. Güreşçimiz bu maçı kazanırsa bronz madalya için Norveç’li Haavard Joergensen ile karşılaşacak. 82 kg Muhittin SARIÇİÇEK Romen Nicu Samuel Ojog’a yenildi. Romen güreşçi finale kaldığı için Güreşçimiz repesajda Ukraynalı Vitali Andriovych ile karşılaşacak. Yenerse Bronz madalya için Polonyalı Szymon Szymonwich ile mücadele edecek.

60 kg Avrupa Dünya Gençler ve U23 Şampiyonu Güreşçimiz Kerem Kamal ilk turda Ermeni rakibi Ararat Manucharyan’a yenildi Ermeni güreşçi de Yarıfinalde Rus Amaev’e yenilince güreşçimiz elendi. 72 kg Veli YILMAZ Norveçli Türk güreşçi Samet Bayram Çetin’i yendi, Gürcü Nikoloz’a (6-0) galipken (10-6) yenildi ve elendi.

97 kg Beytullah KAYIŞDAĞ Estonyalı Hendrik Kalme’yi (9-0) sayı tuşuyla yendi.

Çeyrek Finalde Avrupa Gençler şampiyonu Finli Arvi Savolainen’e yenildi

Finli Güreşçi de yarıfinalde Rus rakibine yenilince Güreşçimiz elendi. Avrupa Gençler güreş Şampiyonasında yarın sabah kadınlar 50, 55, 59, 68 ve 76 kg eleme, çeyrek ve yarı final müsabakaları ile akşam seansında bugün yapılan sıkletlerin final maçları oynanacak.

MUSA AYDIN: KURAL DEĞİŞİKLİĞİNE GENÇLERİMİZ UYUM SAĞLAYAMADI

Dünya güreş birliği UWW’ nin Greko-Romen de çok sık kural değişikliği yaptığını belirten Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Bu sene parter kuralı  yeniden getirildi. Ülke olarak özellikle bu kurala adaptasyon sorunu yaşıyoruz. Geçen sene Avrupa ve Dünya 3. olan gençler Greko-Romen güreş milli takımımız yeni kurallara uyum sağlayamadı.  Dolayısıyla da bu şampiyonada istediğimiz sonuçları maalesef alamadık. Ancak Dünya şampiyonasında parter sorununu çözüp başarıya ulaşacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun