Dünya Güreş Birliği…

Dünya Güreş Birliği ‘den açıklama 03/Temmuz’da 2020’ de www.unitedworldwretling.org ‘da yayınlandı.
Tercüme
Aydın Dursun
İşte açıklama
UWW Uluslararası güreş müsabakalarını 31 Ağustos’a kadar iptal etme ve erteleme kararının ardından, Dünya Güreş Birliği Yönetim Kurulu geçtiğimiz günlerde 2020’de geri kalan etkinlikler için yeni bir eylem planını geliştirmek üzere toplandı.
Bu planlamaya göre , sporcuların ve diğer katılımcıların sağlığı ve güvenliği sağlanırsa eğer, etkinliklerin yapılmasına izin verilecek şartları ve kriterleri içermektedir. Yarışmalar genel sağlık koşulları, ülkeye / ülkeden seyahat etme koşulları ve COVID-19’un müsabakalar üzerindeki etkilerine karşı güçlü önlemleri içermektedir.

Hazırlanan bu eylem planları olması mümkün olabilecek en güvenli müsabaka koşullarını sağlamak amacıyla UWW’nin ilgili komisyonları ve uzmanları tarafından takip edilmektedir

UWW, bu kritik ayrıntılardan haberdar olmak için sürekli Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Tıp departmanı ile birlikte çalışacak ve diyaloglarını sürdürecektir.

2020 yılında planan müsabakalar, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen kriterlere uymalı ve müsabakaların yapılabilmesi için de mutlaka şartlar yerine getirilmelidir. Müsabakaların yapılabilmesi için önceki yılın en iyi 10 takımdan 8’inin ya da en az% 70 katılımcı ülkenin katılımının sağlanması gerekmektedir.(önceki yılın sporcu katılımına göre).

Geçerli bir organizasyon için müsabaka şartları ve kriterleri, müsabaklar başlamadan iki ay önce UWW ve yerel organizatörler tarafından onaylanmalıdır. Eğer şartlar karşılanırsa, en iyi senaryoya göre aşağıdaki tarihler de yarışmaların yapılmasına izin verir:

-Yıldızlar Avrupa Şampiyonası – Onaylanacak Şehir, POL – 05-11.10.2020
-Genç Avrupa Şampiyonası – Üsküp, MKD 19-25.10.2020
-U23 Dünya Şampiyonası – Tampere, FIN, 23-29.11.2020

Riskin azaltılmasına ve etkinliklerin güvenliğinin kontrolüne yardımcı olmak için Yönetim Kurulu ayrıca Genç Dünya Şampiyonalarını Aralık ayına ertelemeyi ve Genç ve Büyükler Dünya Şampiyonalarını aynı organizasyonlarda birlkikte yapılmasına karar verdi. Belgrad her iki yani Genç ev Büyükler Dünya Şampiyonlarına da ev sahipliği yapacak.

  • Gençler Dünya Şampiyonası – Belgrad, SRB, 04-10.12.2020
  • Büyükler Dünya Şampiyonası – Belgrad, SRB 12-20.12.2020

Kıta Şampiyonaları her Kıta Konseyi tarafından gözden geçirilecek ve her bir bölgedeki salgın durumu dikkate alınarak her yarışma için fizibilite belirlenecektir.

Kurul ayrıca, koşulların Gençler Dünya Şampiyonalarına izin verip vermeyeceğine karar verdikten sonra Kıta Şampiyonaları da yer alabilir. Ö rneğin, U-23 Dünya Şampiyonaları için koşullar izin vermezse, bu tarihlerde U-23 Avrupa Şampiyonası düzenlenebilir.

Yönetim Kurulu Ağustos ayında yeniden toplanacak ve güreş topluluğunu pandemi hakkında güncellenen bilgiler doğrultusunda yeni kararlarla güncel tutacak ve rekabet programını ve yarışma teslim kriterlerini güncelleyecektir.

United United Wrestling başkanı Nenad Laloviç, “United World Wrestling, bu benzeri görülmemiş zamanlarda yarışmalar yapma konusundaki kararlılıkları ve bağlılıkları için büyük saygı duyuyor ve teşekkür ediyor” dedi.

“Tüm güreş topluluğuna, günlük olarak değişen koşullara uyum sağlamadaki destekleri ve esneklikleri için teşekkür ediyoruz. Birlikte mat üzerinde ve dışında başarı elde edeceğiz. ”
Yayın
Ata Hoca

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun