ERKEK VE BAYAN A MİLLİLER…

A Millilerimiz, Avrupa Oyunları Hazırlıklarına Başlıyor

2014 yılında düzenlenen Avrupa ve dünya şampiyonalarında fırtına gibi esen A Milli Güreş Takımları, 2015 yılında Azerbaycan’da organize edilecek Avrupa Oyunları’nın hazırlıklarına çarşamba günü Ankara’da start veriyor.

Bu sene içerisinde Finlandiya’da yapılan Avrupa Şampiyonası ile Özbekistan’da gerçekleştirilen dünya şampiyonasında 3 kupa ve 17 madalya kazanan serbest ve grekoromen stil milli güreşçilerimiz, 13-20 Haziran 2015 tarihleri arasında ilk defa Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek 1. Avrupa Oyunları’nın çalışmalarına, Elmadağ Kamp Eğitim Tesisleri’nde başlayacak.

18 gün boyunca tecrübeli antrenörleri gözetiminde antrenmanlarını gerçekleştirecek toplam 67 sporcu, önümüzdeki sene ay yıldızlı mayo ile mindere çıkarak Avrupa ve dünya şampiyonu olmayı hedefliyor.

A Milli güreşçilerin, Azerbaycan’ın ardından Eylül ayında Amerika’nın Las Vegas şehrinde yapılacak dünya şampiyonasında boy göstereceğini hatırlatan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, burada Rio Olimpiyatları için kota savaşı vereceklerini ve 2016 yılında tam kadro ile Brezilya’ya gitmek istediklerini dile getirdi.

10 – 27 Aralık 2014 tarihleri arasında Edirne Kamp Eğitim Merkezi’nde çalışmalarını gerçekleştirecek olan Minderin Sultanları, ileriki yıllarda şanlı bayrağımızı dalgalandırmak adına antrenmanlarını gerçekleştirecek.

Not: Minik ve Yıldız Kızlarımızın kamp programı, ileriki bir tarihe ertelenmiştir.

 

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun