Genç Bayanlar;Dünya için hazır..

Minderin Sultanları “Dünya” Sınavında

Polonya’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda tarih yazan Genç Kadınlar Güreş Milli Takımımız, 5-10 Ağustos 2014 tarihleri arasında Hırvatistan’da organize edilecek Dünya Şampiyonası’nda takım klasmanında ilk 3 içerisinde yer almayı hedefliyor.

Niğde Demirkazık Tesisleri’nde 15 günlük bir kamp süreci geçiren ve Teknik Direktör Ertuğrul Aydoğdu’nun yönetiminde antrenmanlarını gerçekleştiren Minderin Sultanları, Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’te yapılacak şampiyonasında minderi titretmek için gün sayıyor.

TEKNİK DİREKTÖR AYDOĞDU: “BİRDEN FAZLA ALTIN MADALYA İSTİYORUZ”

Geçtiğimiz aylarda Polonya’nın Katoviçe kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandıklarını hatırlatarak sözlerine başlayan Genç Kadınlar Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Ertuğrul Aydoğdu, “Zagreb’te birden fazla siklette madalya kazanmak istiyoruz. Çalışmalarımızı bu yönde yaptık ve psikolojik olarak kendimizi hazır hissediyoruz. Başkanımız Hamza Yerlikaya’nın ve milletimizin bize verdiği destekleri boşa çıkarmamak için terimizin son damlasına kadar savaşacağız.” diye konuştu.

Dünya Şampiyonası’nda mindere çıkacak genç milli sporcular ve sikletleri şöyle:

“Büşra Görmüş (44), Evin Demirhan (48), Nuray Karadağ (51), Bedia Gün (55), Derya Bayhan (59), Buse Tosun (63), Sinem Topçu (67), Gamze Durukan (72)”

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun