Genç pehlivanlar Avrupa ‘yı

GENÇ PEHLİVANLAR AVRUPA’YI GÖZÜNE KESTİRDİ

 

Polonya’nın Katoviçe şehrinde 17-22 Haziran 2014 tarihleri arasında organize edilecek Avrupa Şampiyonası’nın hazırlıklarını Bolu’da sürdüren Genç Erkekler Serbest Güreş Milli Takımı, üst seviyede performans sergileyerek İstiklal Marşı’nı okutmak istiyor.

 

2014 yılının ilk yarısında gerçekleştirilen uluslararası organizasyonlarda daima kürsüde yer alan ve birçok defa takım halinde şampiyon olan Genç Milliler, Avrupa Şampiyonası’nın hazırlıklarını Bolu Aladağ Kamp Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştiriyor.

 

2013 yılında Makedonya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda 3 altın ve 1 gümüş madalya kazanarak büyük bir başarının altına imza atan Genç Erkekler Serbest Güreş Milli Takımı, Polonya’da bu başarısının üzerine çıkmak istiyor.

 

TEKNİK DİREKTÖR MERT: “ALTIN MADALYALAR MİLLETİMİZE FEDA OLSUN”

 

Milli güreşçilerin elde ettiği başarılarda önemli bir role sahip olan Genç Erkekler Serbest Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Elvan Mert, tecrübeli antrenörler Tevfik Odabaşı, Yaşar Sifil, İbrahim Benekli ve Ahmet Durna ile birlikte çalışmalarını yürüttüklerini ve takımda motivasyonun çok iyi olduğunu söyledi.

 

Polonya’da elde edilecek başarının Türk güreşinin geleceği adına büyük önem arz ettiğini dile getiren Teknik Direktör Mert, “Burada Gençler kategorisinde mücadele eden sporcularımız, ileriki yıllarda ülkemizi Büyükler kategorisinde temsil edecekler. Avrupa Şampiyonası’nda şanlı bayrağımızı göndere çektirmek ve İstiklal Marşımızı okutmak en büyük gayemiz. Milletimizin desteğini sonuna kadar arkamızda hissediyor ve dualarını bekliyoruz. Bu zorlu yolda daima yanımıza olan Federasyon Başkanımız Hamza Yerlikaya’ya da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Orada kazanacağımız altın madalyalar, aziz milletimize feda olsun” şeklinde konuştu.

 

Avrupa Şampiyonası’nda Ay-yıldızlı mayo ile mindere çıkacak sporcular şöyle:

 

Emre Demircan (50 Kg), Barış Kaya (55 Kg), Mehmet Ali Daylak (60 Kg), Haydar Yavuz (66 Kg), Murat Ertürk (74 Kg), Fatih Erdin (84 Kg), Yusuf Can Zeybek (96 Kg), Yunus Emre Dede (120 Kg)

 

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun