Gençler serbest te Avrupa 2.olduk

Avrupa Gençler Güreş Şampiyonasında
TANER GARİP GÜMÜŞ EMRE ÇİFTÇİ BRONZ MADALYA KAZANDI
TÜRKİYE 5 MADALYA İLE AVRUPA 2.Sİ OLDU
MELİSA SARITAÇ FİNALE YÜKSELDİ
Almanya’nın Dortmund kentinde düzenlenen Avrupa Gençler Güreş Şampiyonasında Serbest Stilde Taner GARİP Gümüş Emre ÇİFTÇİ ise Bronz Madalya kazanırken takım sıralamasında Türkiye 126 Puanla Şampiyon Rusya’nın ardından Avrupa 2.si oldu Azerbaycan 3.cü oldu
İstanbul BŞB Güreşçisi
74 kg Taner GARİP Makedon Alman ve Ukraynalı rakiplerini yenerek çıktığı finalde Avrupa Şampiyonu Azerbaycanlı Cebrail Hacıyev ile ALTIN Madalya için karşılaştı Güçlü rakibine yenilince Gümüş madalyada kaldı
Ankara TEDAŞ Spor Güreşçisi
61 kg Hamza ZOPALI repesajda Belarus rakibi İvan Hramyka’yı (6-3) yendi Bronz Madalya için Moldovalı Pavel Andrusca’ya son anlarda verdiği puanlarla (8-4) yenilince Avrupa 5.cisi oldu
Ankara ASKİ Güreşçisi
86 kg Emre ÇİFTÇİ repesajda güçlü rakibi Azerbaycanlı Fuad Mayılov’u (3-0) yendi. Bronz Madalya için karşılaştığı Macar Joel Hencz’i de (7-5) yenerek Bronz Madalya kazandı
Serbest Stilde
TÜRKİYE
1 Altın Madalya :
Polat POLATÇI
1 Gümüş Madalya,
Taner GARİP
3 Bronz Madalya:
Mevlüt ÖZDEMİR
İsmail KÜÇÜKSOLAK
Emre ÇİFTÇİ
Toplam 5 Madalya kazandı
Takım Sıralaması;
1. Rusya 185 Puan
2.TÜRKİYE 126 Puan
3.Azerbaycan 119 Puan
Genç Kadınlarda
MELİSA SARITAÇ FİNALE YÜKSELDİ
2 BRONZ 1 REPESAJ MAÇIMIZ VAR
Avrupa Gençler Güreş Şampiyonasında Kadınlarda Melisa SARITAÇ tüm rakiplerini yenerek finale yükseldi Melda DERNEKÇİ ve Nesrin BAŞ Bronz Madalya maçına Selvi İLYASOĞLU ise repesaj maçına çıkacaklar
ENKA Güreşçisi
55 kg Melda DERNEKÇİ Çeyrek finalde Bulgar takımındaki Fatma Tahir Shaban’ı (10-4) yendi Yarıfinalde Avrupa 2.si Macar Roza Szenttamasi’ye (11-4) yenildi Bronz Madalya için Belarus rakibi Viktorya VOLK ile karşılaşacak
İst. Ümraniye BSK Güreşçisi 76 kg Melisa SARITAÇ
Çeyrek Finalde
Avrupa 2.si Dünya 3.sü rakibi Belarus Kseniya DZIBUK’u (4-1) yendi Yarıfinalde de güçlü rakibi Rus Maria SILINA’yı (6-2) yenerek finale yükseldi
Güreşçimiz Altın Madalya için Polonyalı Daniela TKACHUK ile karşılaşacak
59 kg Selvi İlyasoğlu ilk turda Alman rakibi Gerda Barth’ı (9-2) yendi Çeyrek finalde Avrupa Şampiyonu Ukraynalı Yulia LESKOVETS’e yenildi Ukraynalı finale yükseldiği için repesajda Bulgar Dimitrova ile karşılaşacak Rakibini yenerse Bronz Madalya için Rus Anastasia SİDELNİKOVA ile karşılaşacak
50 kg Zehra DEMİRHAN Dünya 2.si Rus rakibi Polina LUKINA’ya yenildi. Rus güreşçi finale yükseldiği için güreşçimiz repesajda Moldovalı Maria LEORDA ile karşılaşacak Rakibini yenerse Bronz Madalya için Belarus Natalia VARAKINA ile karşılaşacak
68 kg Nesrin BAŞ Çeyrek Finalde Alman rakibi Sophia Schaefle’ye (5-2) yenildi Alman güreşçi finale yükseldiği için güreşçimiz Bronz Madalya için Rus rakibi Elizaveta Petliakova ile karşılaşacak
PERŞEMBE GÜNÜ RAKİPLERİMİZ:
53 kg Emine ÇAKMAK ilk turda Fransız Charhazed AYACHI ile
57 kg Elvira KAMALOĞLU ilk turda Rus rakibi Anastasia KOZLOVA ile karşılaşacak
62 kg Merve KARADENİZ Bulgar rakibi Viktoria İVANOVA ile
65 kg Yağmur ÇAKMAK ilk turda Polonyalı Zuzanna Wolczynska ile
72 kg Nazar BATIR ilk turda Romen rakibi Elena İrina MARGAS ile karşılaşacak
Müsabakaları Saat 12.30’dan itibaren Unitedworldwrestling.com Sitesinde CANLI olarak izleyebilirsiniz

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun