Kerem Kamal Hedef 2020 TOKYO Olimpiyat

Kerem Kamal(Pendik Güreş İhtisas Kulübü Sporcusu)
Dün İstanbul Hava Limanındaki muhteşem karşılmadan sonra memleketi
Akhisar’da karşılandı.
UWW’nin Kerem ile ilgili övgüsü(Çeviri R. Savranbaşı)
1. UWW/Övgü
Kerem KAMAL (TUR) üçüncü kez Gençler Dünya şampiyonluğunu 60 kg finalinde Sahak HOVHANNISYAN (ARM) karşısında 7-2 kazandı.
Bu arada, Kerem Kamal HOVHANNISYAN’ı (ARM) mağlup ettikten sonra ard arda üçüncü defa Dünya şampiyonu ünvanına sahip olduğunu seyirciye;
üç parmağını göstererek ilan etti.
Üçüncü kez altın madalyayı kazandığım için çok mutluyum. Daha önce üç kez Cadetler de final yaptım ve kaybettim ”dedi.
Çeviri Ramazan Savranbaşı
2. AA’nın Akhisar’daki jaberi
Şampiyon güreşçinin olimpiyat hedefi
Estonya’da düzenlenen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli güreşçi Kerem Kamal, bundan sonraki hedefinin olimpiyatlarda başarı göstermek olduğunu belirtti.

Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli güreşçi Kerem Kamal, bundan sonraki hedefinin olimpiyatlarda başarı göstermek olduğunu belirtti.
Grekoromen stil 60 kiloda üst üste 3. kez altın madalya alan Kerem Kamal, memleketi Manisa’da coşkuyla karşılandı.
Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret eden ve doğup büyüdüğü Kocatepe Mahallesi’ne geçen Kerem, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.
Kerem, yaptığı açıklamada üçüncü defa dünya şampiyonu olmanın gururunu yaşadığını belirterek, “Bu sene 3. kez dünya şampiyonu olup ‘hat-trick’i tamamladık. Önümüzde büyük maçlar var, daha iyi çalışıp daha iyi sonuçlar alıp olimpiyatlara gitmek istiyorum. Benim en büyük hedefim zaten olimpiyatlar. İnşallah oraya gidip ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Beni yalnız bırakmayan ailem, dostlarım, amcalarım, akrabalarım, hepsine buradan sonsuz teşekkür etmek istiyorum.” diye konuştu.
Kerem’in babası Kazım Kamal ise oğluyla gurur duyduğunu belirterek, “Allah nasip ederse daha nice başarılar getirecek.” dedi.
Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk de açıklamasında Kerem’i artık olimpiyat şampiyonu olarak karşılamak istediklerini belirterek, “Kerem Kamal’ın bize vermiş olduğu bir söz var. Nasip olursa kardeşimizi olimpiyat şampiyonu olarak bu sokakta karşılamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Estonya, Spor

Kaynak: AA

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun