Milliler döndü

İran’ın Şiraz kentinde düzenlenen Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’nda grekoromen dalda Dünya üçüncüsü olan Türk Milli Takımı İstanbul’a döndü. DHA/İST.

Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferiyle saat 06.15’te Şiraz’dan gelen Türk Güreş Milli Takımı’nı Atatürk Havalimanı’nda Türkiye Güreş Federasyonu yetkilileri karşıladı.
Türkiye Güreş Federasyonu Koordinatörü Ata Karataş, DHA muhabirine şunları söyledi;
“İran’ın Şiraz kentinden geliyoruz. 2015 yılında ilk sekize giren takımlar burada buluştu. Türkiye B grubunda yer aldı. Biz iran, Azerbaycan ve Ukrayna ile yer aldık. Daha sonra İran’la grupta final yaptık. Bronz müsabakasını Kazakistan’la oynadık. Zor bir müsabaka oldu. Dört dörtte teknik puanlarla ve tuşlarımız fazla olduğu için Türkiye 2016 yılında Dünya üçüncüsü oldu. Buraya kalifiye olan grekoromen güreşteki sporcularımız dışında U-23 ve genç sporcularla katıldık. A takımdan sporcular da vardı. 2020’nin takımını oluşturma çabası vardı. Bu müsabakada hem teknik ekibimiz hem sporcularımız iyi mücadele etti. Özellikle teknik heyet U-23 mücadele eden ve 2020 kadrosunda yer alacak olan sporcuları seyretme imkanı buldular. Gerçekten kaliteli müsabakalardı. İran birinci oldu. Rusya ikinci oldu. Türkiye üçüncü oldu. Hedefimiz bu takımla 2020’nin takımıyla beraber aynı zamanda Rio’da yapılacak olan olimpiyatlara hazırlanıyoruz. Hedef kısa vadede Rio olimpiyatları, daha sonra 2020 Tokyo.”

HÜSEYİN ASLIYÜCE – İSTANBUL / DHA

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun