Şampiyonlar Erzururum ‘da Taha Akgül /TMOK…

-Şampiyonlar Paris’teki Dünya Şampiyonası İçin Erzurum’da Buluştu

-UWWTaha Akül’ün TMOK Sporcu komisyonu başkanı habeini web sitesine taşıdı.. Link aşağıda (https://unitedworldwrestling.org/article/turkish-olympic-committee-appoints-akgul-as-new-chair-of-athletes-commission )

 

Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara ile Erzurum’da yaklaşık 3 bin rakımdaki Palandöken Dağı’nda dünya şampiyonasına hazırlanıyor.

2016 Rio Olimpiyatları’nda tüm spor dallarında Türkiye’nin tek altın madalyasını kazanan ve beş kez üst üstte Avrupa şampiyonluğuna ulaşan Taha Akgül, iki Avrupa Şampiyonluğu ile Olimpiyat üçüncüsü güreşçi Soner Demirtaş 21-26 Ağustos tarihlerinde Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenecek olan Dünya Güreş Şampiyonası öncesi 3 bin metre yükseklikte çalışmalarını sürdürüyor.

Taha ve Soner, Palandöken Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ndeki çim sahada 655. Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara ile antrenman yapıyorlar.

Ramazan ayı dolayısıyla oruç tutarak büyük bir azimle idmanını aksatmayan Taha ve Soner, dünya şampiyonasında altın madalyaya ulaşmak istiyor.

 

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun