Servet Coşkun altın madalya için yarışacak

Helsinki yakınlarındaki Vantaa’da Trio Areena’da düzenlenen şampiyonaya 39 ülkeden 500’e yakın sporcu katılıyor.

Türkiye’nin 7’si kadın 23 sporcuyla katıldığı şampiyonaya, bayanlar 58 kiloda Elif Jale Yeşilırmak’ın son anda sakatlandığı için gelmediği belirtildi.

Şampiyonanın ilk gününde, serbest stil 48 kilo eleme müsabakasında Sümeyye Sezer, ilk turda İspanyol Nekane Cepas Garcia karşısında kolay bir galibiyet aldı. İlk 3 dakikayı 8-0 önde bitiren Sezer, ikinci 3 dakikanın ilk saniyelerinde rakibini tuş pozisyonuna getirerek aldığı puanlarla karşılaşmayı 10-0 teknik üstünlükle kazandı.

İkinci turda Macar Mercedesz Denes ile eşleşen Sümeyye Sezer, iyi başladığı müsabakayı tuşla kaybetti. Yenildiği rakibi Denes de daha sonraki maçında Azeri güreşçiye yenilince Sezer üçüncülük için mücadele etme şansını da kaybederek elendi.

Servet Coşkun altın madalya için yarışacak
Erkeklerde mindere ilk çıkan Türk güreşçi Servet Coşkun da 65 kilo serbest mücadelesini Macar Norbert Lukacs karşısında 10-2 kazanarak çeyrek finale kaldı. Çeyrek finalde Slovak Mykola Bolotnijuk ile eşleşen Coşkun, bu rakibini ise 10-0 teknik üstünlükle yenerek yarı finale yükseldi. 

Servet Coşkun yarı final karşılaşmasında Bulgar Borislav Stefanov ile eşleşti. Müsabakanın ilk yarısı 2-2 biterken, ikinci devrede büyük bir çekişme yaşandı. Bu devrenin ilk dakikasında rakibini iki defa minder dışına taşıyan Servet karşılaşmayı 6-3 kazanarak finalde Rus Magomed Kurbanaliev ile eşleşti. Final maçı akşam saat 19.00’dan sonra yapılacak.

Rıza Yıldırım ilk maçta elendi
Sabah seansında mindere çıkan üçüncü Türk güreşçi ise Rıza Yıldırım oldu. Bulgar Borisov Iliev Lyuben ile mücadele eden Yıldırım, rakibi karşısında ilk sayısını aldıktan sonra ilk devrenin son dakikasında 3-1 geriye düştü. İkinci devreye iyi başlayan Yıldırım, skoru 3-2 yaptı ancak minder dışına çıkarak rakibine sayılar verdi ve karşılaşmayı 5-2 kaybetti.

Yenilginin üzüntüsünü yaşayan Yıldırım, yenildiği Bulgar sporcunun finale çıkmasını bekledi, ancak Bulgar sporcu yenilince Yıldırım, şampiyonadan elendi.

Şampiyona, 6 Nisan’da sona erecek.

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun