Taha Akgül..

P&G Türkiye Milli Güreşçi Taha Akgül ve Annesine Sponsor Oldu

26.4.2016

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) işbirliği yaptığı P&G (Procter&Gamble) Türkiye, “Teşekkürler Anne” kampanyası ile milli güreşçi Taha Akgül ve annesi Gülbahar Akgül’e sponsor oldu.Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin global sponsoru olan P&G, sponsorluk çerçevesinde, Taha’nın bu Olimpiyat Oyunları’ndaki heyecanına annesini de Rio de Janeiro’ya götürerek bizzat tanık olmasını sağlayacak.

Sponsorluğun tanıtıldığı basın toplantısı 26 Nisan Salı günü İstanbul’daki Grand Hyatt Otel’de gerçekleşti. Toplantıya TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, milli güreşçi Taha Akgül ve annesi Gülbahar Akgül katıldı.

Türkiye’de Olimpiyat ruhunun yaygınlaştırılması, çocukların, gençlerin ve ailelerinin spora teşvik edilmesi için P&G ile uzun soluklu bir iş birliği yaptıklarını hatırlatan TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, “Türkiye’de çocukların yaşamlarını sporla iyileştirmeyi ve Olimpiyat ruhunu çocuklarla buluşturmayı hedefliyoruz. “Teşekkürler Anne” kampanyası ile annelere teşekkür etmenin yanı sıra bir farkındalık yaratmak ve spor kültürünün gelişmesini sağlamak ve annelerin çocuklarını spora yönlendirmesinin önemini de vurgulamak istiyoruz. Olimpiyat Oyunları’na katılan sporcular kadar, bu sporcuların yetişmesine en büyük desteği veren annelere de teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.

“Teşekkürler Anne” kampanyasının P&G’nin 179 yıllık tarihinde en önem verdiği projelerden biri olduğuna dikkat çeken P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, “P&G olarak günlük hayatı iyileştiren ürünlerimizle annelere ve ailelere destek veriyoruz. Biz her güçlü sporcunun arkasında, onun Olimpiyat Oyunları’na giden yolculuğunu mümkün kılan güçlü bir anne olduğunun bilincindeyiz.Türkiye’de de Milli Güreşçimiz Taha Akgül’ün Rio 2016 Olimpiyat Oyunları yolculuğunda ona annesi ile birlikte eşlik edecek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kendisine şimdiden başarılar diliyoruz” dedi.

İki kez dünya güreş şampiyonu ünvanını almaya hak kazanan Milli Güreşçi Taha Akgül ise kampanya kapsamında P&G’nin desteğini almaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek “Rio 2016 Olimpiyatları’na katılıp madalya ile dönmek en büyük hayalim. Annem bu hayalimin gerçekleşmesine giden yolda en büyük destekçim oldu.  P&G’nin bu desteği görerek yanımızda olmasından ve Rio’da bizi yalnız bırakmamasından dolayı mutluluk duyuyorum” dedi.

Taha Akgül’ün annesi Gülbahar Akgül ise “Bu önemli gününde oğlumun yanında olabileceğim için çok mutluyum. İlk kez yurtdışına çıkacak ve oğlumu izleme fırsatı bulacağım, çok heyecanlıyım” diye konuştu.

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun