Tgf. Başk. Musa Aydın :Hedef 2020 Tokyo

TÜRKİYE DÜNYA İKİNCİSİ
MUSA AYDIN: Başlıklardan;
–ALINAN BAŞARILI SONUÇLAR SEVINDİRİCİ…
–Artık tek düşüncemiz olan Olimpiyatlar için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”
pandemi sürecine rağmen alınan sonuçların memnuniyet verici olduğunu belirterek
–“Grekoromen stilde Kerem Kamal, Selçuk Can, Fatih Cengiz, Emrah Kuş, Metehan Başar, Cenk İldem, Rıza Kayaalp gibi şampiyonların katılmadığı dünya kupasında 4 madalya alınması ve takım halinde 3 .olmaları büyük başarı.
–Serbest stilde ise Süleyman Atlı , Mustafa Kaya Selahattin Kılıçsallayan , Soner Demirtaş, Fatih Erdin, Taha Akgül’ün olmadığı bir şampiyonada takım halinde ikinci olduk. Buda gelecek adına sevindirici.
–Kadınlarda ise Elif Jale Yeşilırmak kadroda yoktu. Alınan 3 madalya ile Kadınlarda ilk kez dünya üçüncüsü olduk. Dünya kupasında birinci olan Rusya tam takım olarak mücadele etti. Bizim kadromuzda ise daha çok gençler vardı. Genç güreşçilerimizin bu sonuçları almaları gelecek adına gerçekten umut verici.
Detay ekte;
Sırbistan başkenti Belgrat’da düzenlenen Bireysel Dünya Kupasında Güreşçilerimiz son günde 1 Gümüş 2 Bronz madalya kazandılar. Türkiye serbest stilde takım halinde topladığı 104 puanla dünya ikincisi oldu. Milliler dünya kupasını toplam 13 madalya ile tamamlayarak tarihi bir zafer elde etti.

BUGÜN ÜÇ MADALYA DAHA KAZANDIK
79 kg sporcumuz Muhammed Nuri Kotanoğlu Azerbaycanlı Rashad Yusufli’yi (5-2) Romen Vasile Minzala’yı (7-1) çeyrek yarıfinalde Slovak Akhsarbek Gulaev’i (11-0) sayı tuşuyla yarıfinalde de Ukraynalı Vasyl Mykhailov’u (4-4) sona eren müsabakada 4 puanlık oyun yaptığı için kazandı ve finale yükseldi.
Güreşçimiz finalde Gençler Dünya 2.si Rus rakibi Ahmed Usmanov’a yenildi ve Gümüş Madalya kazandı Bu madalya Türkiye’nin Belgrat’da 7. Gümüş madalyası oldu
86 kg Osman GÖÇEN Belarus Rasul Tsikhaev’i (12-2) ve repesaj müsabakasında da Ukraynalı rakibi Mraz Dzhafaryan’ı (12-6) yendi Güreşçimiz Gürcü asıllı İspanyol Teimuraz Naskadia Friev’i de (11-6) yenerek Bronz Madalyanın sahibi oldu.
97 kg’da Süleyman Karadeniz yenildiği Olimpiyat Dünya Şampiyonu Rus Abdulrashid Sadullaev finale yükseldiği için repesaj hakkı elde etti. Polonyalı Radoslav Baran’ı repesajda (10-5) yendi ve Bronz Madalya için Avrupa ve Olimpiyat 2.si Ukraynalı Valeri Andretisev ile karşılaştı. Müthiş bir mücadele sonunda rakibini (2-1) yendi ve Bronz Madalya kazandı.
Böylece Serbest Stilde Güreşçilerimiz
2 Gümüş Madalya:
Haydar YAVUZ
Muhammed Nuri KOTANOĞLU
4 Bronz Madalya:
Fazlı ERYILMAZ
Erhan YAYLACI
Osman GÖÇEN
Süleyman KARADENİZ
6 Madalya kazandılar. Takım sıralamasında ise 104 puan toplayan Ay yıldızlılar dünya ikincisi oldu. Şampiyonada tam kadro olarak mücadele eden Rusya 210 puanla birinci olurken Azerbaycan 91 puanla üçüncü sırada yer aldı.
Grekoromende
Şerif KILIÇ, Salih AYDIN ve Osman YILDIRIM’la Gümüş, Cengiz ARSLAN’la da Bronz madalyanın sahibi olduk.
Kadınlarda ise Buse TOSUN ve Yasemin ADAR’la gümüş, Mehlika ÖZTÜRK ile bronz madalya kazandık. Türkiye Grekoromen ve Kadınlarda takım halinde üçüncü oldu. Milliler toplam 7 Gümüş, 6 Bronz olmak üzere 13 Madalya kazanarak tarihi bir başarı elde etti. Ayrıca 3 Stilde de dereye girerek bir başka büyük zafere daha imza atmış oldu.
MUSA AYDIN: ALINAN BAŞARILI SONUÇLAR SEVINDİRİCİ
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın pandemi sürecine rağmen alınan sonuçların memnuniyet verici olduğunu belirterek
“Grekoromen stilde Kerem Kamal, Selçuk Can, Fatih Cengiz, Emrah Kuş, Metehan Başar, Cenk İldem, Rıza Kayaalp gibi şampiyonların katılmadığı dünya kupasında 4 madalya alınması ve takım halinde 3 .olmaları büyük başarı. Serbest stilde ise Süleyman Atlı , Mustafa Kaya Selahattin Kılıçsallayan , Soner Demirtaş, Fatih Erdin, Taha Akgül’ün olmadığı bir şampiyonada takım halinde ikinci olduk. Buda gelecek adına sevindirici. Kadınlarda ise Elif Jale Yeşilırmak kadroda yoktu. Alınan 3 madalya ile Kadınlarda ilk kez dünya üçüncüsü olduk. Dünya kupasında birinci olan Rusya tam takım olarak mücadele etti. Bizim kadromuzda ise daha çok gençler vardı. Genç güreşçilerimizin bu sonuçları almaları gelecek adına gerçekten umut verici. Pandemi sürecinde Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun büyük gayretleriyle tüm spor branşları rahat bir şekilde çalışma imkanı buldu. Pandemi sürecini bizlerde Sayın Bakanımız sayesinde iyi bir şekilde geçiyoruz. Dünya kupasında aldığımız başarılı sonuçlarda bunun kanıtı. Artık tek düşüncemiz olan Olimpiyatlar için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun