Tokyo 2020 için 9 vize..

Tokyo 2020’ ye 75 gün kala Toplamda ; Ülkemiz adına 9 Güreşçimiz vize aldı. Fatih CENGİZ Bronz madalya için..Serbest stil; 57kg.Süleyman ATLI-86kg.Osman GÖÇEN-97kg Süleyman KARADENİZ ve 125kg.Taha AKGÜL, Grekoromende; 60kg.Kerem KAMAL-97kg.Cenk İLDEM ve 130kg. Rıza KAYAALP , Kadınlarda;50kg.Evin DEMİRHAN ile 76kg.Yasemin ADAR..
Rio 2016’ da 14 kota almıştık. Her sıklette ; 23 güreşçi vardı.
Şimdi ise 16 yani madalya biraz daha zorlaştı. Rio’ da olup ta ; Tokyo’da güreşecek olan ise; Süleyman ATLI(İkinci kez)-Taha AKGÜL(Üçüncü kez)/ALTIN Madalya almıştı.-Cenk İLDEM(Üçüncü kez)/BRONZ Madalya almıştı., Rıza KAYAALP(Dördüncü kez..)/GÜMÜŞ Madalya almıştı.
Not; 1 Rio’ da her sıklette ÜÇER güreşçi kota almıştı. Tokyo 2020 için ise sadece FİNAL yapanlar, kadınlarda ; 5 Sıklette, Serbest te ; 6 sıklette , grekoromende ise ; 3 sıklette vize almıştık.
Not; 2 Tablolarda UWW bugün finallerden sonra yayınlayacak.
Biz sizin için yazalım. Diğerleri ekte
-60kg Victor CIOBANU (MDA) –Armen MELIKYAN (ARM)
-97kg Alex SZOKE (HUN)– Artur OMAROV (CZE)
130kg Alin ALEXUC CIURARIU (ROU)– Elias KUOSMANEN (FIN)

Bugün akşam seansında ;Sofya’da bugün sona erecek ; Dünya Kalifikasyonun son günü ve son müsabakasında mindere ;77Kg. Fatih CENGİZ çıkacak.(Finale çıkanlar kota alabiliyordu.)
Bronz müsabakası; (Bu tür müsabakanın şu faydası olabilir. Final yapanlarda bir sıkıntı oluşursa alttan üste doğru sıralama kayar..)
Georgios PREVOLARAKIS (GRE) vs. Fatih CENGIZ (TUR)
Www.guresiyorum.com

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun