Tokyo 2020 ‘ye 72 Gün kala Rakiplerimiz..

Tokyo 2020’ ye 72 Gün kala (Güreş; 01-04 Ağustos 2021)Toplamda ; Ülkemiz adına 9 Güreşçimiz vize aldı. Taha AKGÜL-Rıza KAYAALP, Cenk İLDEM, Kerem KAMAL, Süleyman ATLI, Yasemin ADAR , Evin DEMİRHAN, Osman GÖÇEN, Süleyman KARADENİZ .9 PORTRE–9 SIKLET TABLO-TAKIM VE DİĞER FOTOĞRAFLAR EKTE
Ülkeler ve aldıkları vizeler ;GREKOROMEN /ALAN GÜREŞÇİ ve ALDIĞI ŞAMPİYONA
Greco-Roman 60 kg/132 lbs.
-2019 World champion – Japan (Kenichiro Fumita)
-2019 World silver medalist – Russia (Sergey Emelin)
-2019 World bronze medalist – Kazakhstan (Mirambek Ainagulov)
-2019 World bronze medalist – Iran (Ali Reza Ayat Ollah Nejati)
-2019 World fifth place – Ukraine (Lenur Temirov)
-2019 World fifth place – Uzbekistan (Elmurat Tasmuradov)
-2020 Pan American Olympic Qualifier champion – Cuba (Luis Orta Sanchez)
-2020 Pan American Olympic Qualifier runner-up – United States (Ildar Hafizov)
-2021 European Olympic Qualifier champion – Turkey (Kerem Kamal)
-2021 European Olympic Qualifier runner-up – Germany (Etienne Kinsinger)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier champion –Egypt (Haithem Mahmoud)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier runner-up –Algeria (Abdelkarim Fergat)
-2021 Asian Olympic Qualifier champion – Kyrgyzstan (Zholaman Sharshenbekov)
-2021 Asian Olympic Qualifier runner-up – China (Sailike Walihan)
-2021 World Olympic Games Qualifier champion – Moldova (Victor Ciobanu)
-2021 World Olympic Games Qualifier runner-up – Armenia (Armen Melikan)

Greco-Roman 97 kg/213.75 lbs.
-2019 World champion – Russia (Musa Evloev)
-2019 World silver medalist – Armenia (Artur Aleksanyan)
-2019 World bronze medalist – Serbia (Mihail Kajaia)
-2019 World bronze medalist – Turkey (Cenk Ildem)
-2019 World fifth place – Poland (Tadeusz Michalik)
-2019 World fifth place – Georgia (Giorgi Melia)
-2020 Pan American Olympic Qualifier champion – Cuba (Gabriel Rosillo Kindelan)
-2020 Pan American Olympic Qualifier runner-up – United States (G’Angelo Hancock)
-2021 European Olympic Qualifier champion – Finland (Arvi Savolainen (Finland)
-2021 European Olympic Qualifier runner-up – Bulgaria (Kiril Milov)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier champion – Algeria (Adem Boudjemline)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier runner-up – Tunisia (Haikel Achouri)
-2021 Asian Olympic Qualifier champion – Iran (Mohammadhadi Saravi)
-2021 Asian Olympic Qualifier runner-up – Kyrgyzstan (Uzur Dzhuzupbekov)
-2021 World Olympic Games Qualifier champion – Hungary (Alex Szoke)
-2021 World Olympic Games Qualifier runner-up – Czechia (Artur Omarov)
Greco-Roman 130 kg/286 lbs.
-2019 World champion – Turkey (Riza Kayaalp)
-2019 World silver medalist – Cuba (Oscar Pino Hinds)
-2019 World bronze medalist – Estonia (Heiki Nabi)
-2019 World bronze medalist – Georgia (Iakobi Kajaia)
-2019 World fifth place – Iran (Amir Mohammadali Ghasemimonjezi)
-2019 World fifth place – Germany (Eduard Popp)
-2020 Pan American Olympic Qualifier champion – Chile (Yasmani Acosta Fernandez)
-2020 Pan American Olympic Qualifier runner-up – Brazil (Eduard Soghomonyan)
-2021 European Olympic Qualifier champion – Russia (Sergey Semenov)
-2021 European Olympic Qualifier runner-up – Lithuania (Mantas Knystautas)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier champion –Egypt (Abdellatif Mohamed)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier runner-up –Tunisia (Amine Guenichi)
-2021 Asian Olympic Qualifier champion – Uzbekistan (Muminjon Abdullaev)
-2021 Asian Olympic Qualifier runner-up – Korea (Minseok Kim)
-2021 World Olympic Games Qualifier champion – Romania (Alin Alexuc Ciurariu)
-2021 World Olympic Games Qualifier runner-up – Finland (Elias Kousmanen)

Ülkeler ve aldıkları vizeler ;KADINLAR /ALAN GÜREŞÇİ ve ALDIĞI ŞAMPİYONA
50 kg/110 lbs.
-2019 World champion – Azerbaijan (Mariya Stadnik)
-2019 World silver medalist – Romania (Emilia Vuc)
-2019 World bronze medalist – Kazakhstan (Valentina Islamova Brik)
-2019 World bronze medalist – Russia (Ekaterina Poleschuk)
-2019 World fifth place – Ukraine (Oksana Livach)
-2019 World fifth place –China (Sun Yanan)
-2020 Pan American Olympic Qualifier champion – Cuba (Yuneylis Guzman Lopez)
-2020 Pan American Olympic Qualifier runner-up – United States (Sarah Hildebrandt)
-2021 European Olympic Qualifier champion – Bulgaria (Miglena Selishka)
-2021 European Olympic Qualifier runner-up – Turkey (Evin Demirhan)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier champion – Tunisia (Sarra Hamdi)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier runner-up – Nigeria (Sadijat Avorshai Idris)
-2021 Asian Olympic Qualifier champion – Japan (Yui Susaki)
-2021 Asian Olympic Qualifier runner-up – Mongolia (Namuuntsetseg Tsogt Ochir)
-2021 World Olympic Games Qualifier champion –India (Seema Seema)
-2021 World Olympic Games Qualifier runner-up – Ecuador (Lucia Yepez Guzman)
76 kg/167.5 lbs.
-2019 World champion – United States (Adeline Gray)
-2019 World silver medalist – Japan (Hiroe Minagawa Suzuki)
-2019 World bronze medalist – Germany (Aline Rotter Focken)
-2019 World bronze medalist – Estonia (Epp Maee)
-2019 World fifth place – China (Qian Zhou)
-2019 World fifth place – Kazakhstan (Elmira Syzdykova)
-2020 Pan American Olympic Qualifier champion – Canada (Erica Wiebe)
-2020 Pan American Olympic Qualifier runner-up – Brazil (Aline da Silva Ferreira)
-2021 European Olympic Qualifier champion – Russia (Natalia Vorobeva)
-2021 European Olympic Qualifier runner-up – Belarus (Vasilisa Marzaliuk)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier champion – Egypt (Samar Hamza)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier runner-up –Tunisia (Zaineb Sghaier)
-2021 Asian Olympic Qualifier champion – Kyrgyzstan (Aiperi Medet Kyzy)
-2021 Asian Olympic Qualifier runner-up – Mongolia (Burmaa Ochirbat)
-2021 World Olympic Games Qualifier champion –Ukraine (Alla Belinska)
-2021 World Olympic Games Qualifier runner-up – Turkey (Yasemin Adar)

Ülkeler ve aldıkları vizeler ;SERBEST STİL. /ALAN GÜREŞÇİ ve ALDIĞI ŞAMPİYONA
57 kg/125.5 lbs.
-2019 World champion – Russia (Zavur Uguev)
-2019 World silver medalist – Turkey (Suleyman Atli)
-2019 World bronze medalist – Kazakhstan (Nurislam Sanayev)
-2019 World bronze medalist – India (Kumar Ravi)
-2019 World fifth place – Serbia (Stevan Micic)
-2019 World fifth place –Iran (Reza Ahmadali Atrinagharchi)
-2020 Pan American Olympic Qualifier champion – United States (Thomas Gilman)
-2020 Pan American Olympic Qualifier runner-up – Colombia (Oscar Eduardo Tigeros Urbano)
-2021 European Olympic Qualifier champion – Armenia (Arsen Harutyunyan)
-2021 European Olympic Qualifier runner-up – Bulgaria (Georgi Vangelov)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier champion –Guinea-Bissau (Diamantino Iuna Fafe)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier runner-up – Algeria (Abdelhak Kherbache)
-2021 Asian Olympic Qualifier champion – Uzbekistan (Gulomjon Abdullaev)
-2021 Asian Olympic Qualifier runner-up – China (Minghu Liu)
-2021 World Olympic Games Qualifier champion – Japan (Yuki Takahashi)
-2021 World Olympic Games Qualifier runner-up – Mongolia (Bekhbayar Erdenbat)

86 kg/189 lbs.
-2019 World champion – Iran (Hassan Yazdanicharati)
-2019 World silver medalist – India (Deepak Punia)
-2019 World bronze medalist – Switzerland (Stefan Reichmuth)
-2019 World bronze medalist – Russia (Artur Naifonov)
-2019 World fifth place – Colombia (Carlos Izquierdo Mendez)
-2019 World fifth place – San Marino (Myles Amine)
-2020 Pan American Olympic Qualifier champion – United States (David Taylor)
-2020 Pan American Olympic Qualifier runner-up – Peru (Pool Edinson Ambrocio Greifo)
-2021 European Olympic Qualifier champion – Belarus (Ali Shabanou)
-2021 European Olympic Qualifier runner-up – Turkey (Osman Gocen)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier champion – Nigeria (Ekerekeme Agiomor)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier runner-up – Algeria (Fateh Benferdjallah)
-2021 Asian Olympic Qualifier champion – Uzbekistan (Javrail Shapiev)
-2021 Asian Olympic Qualifier runner-up – China (Zushen Lin)
-2021 World Olympic Games Qualifier champion – Japan (Sohsuke Takatani)
-2021 World Olympic Games Qualifier runner-up – Slovakia (Boris Makoev)

97 kg/213.75 lbs.
-2019 World champion – Russia (Abdulrashid Sadulaev)
-2019 World silver medalist – Azerbaijan (Sharif Sharifov)
-2019 World bronze medalist – United States (Kyle Snyder)
-2019 World bronze medalist – North Macedonia (Magomedgadji Nurov)
-2019 World fifth place – Georgia (Elizbar Odikadze)
-2019 World fifth place –Kazakhstan (Alisher Yergali)
-2020 Pan American Olympic Qualifier champion – Cuba (Reineris Salas Perez)
-2020 Pan American Olympic Qualifier runner-up – Canada (Jordan Steen)
-2021 European Olympic Qualifier champion –Belarus (Aliaksandr Hushtyn)
-2021 European Olympic Qualifier runner-up – Turkey (Suleyman Karadeniz)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier champion – Tunisia (Mohamed Saadaoui)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier runner-up – Algeria (Mohammed Fardj)
-2021 Asian Olympic Qualifier champion – Iran (Mohammadhossein Mohammadian)
-2021 Asian Olympic Qualifier runner-up – Uzbekistan (Magomed Ibragimov)
-2021 World Olympic Games Qualifier champion – Italy (Abraham de Jesus Conyedo Ruano)
-2021 World Olympic Games Qualifier runner-up – Romania (Albert Saritov)

125 kg/275 lbs.
-2019 World champion – Georgia (Geno Petriashvili)
-2019 World silver medalist – Turkey (Taha Akgul)
-2019 World bronze medalist – Ukraine (Oleksandr Khotsianivskyi)
-2019 World bronze medalist – China (Zhiwei Deng)
-2019 World fifth place – Kosova (Egzon Shala)
-2019 World fifth place – Iran (Yadollah Mohebi)
-2020 Pan American Olympic Qualifier champion – United States (Gable Steveson)**
-2020 Pan American Olympic Qualifier runner-up – Canada (Amarveer Dhesi)
-2021 European Olympic Qualifier champion – Belarus (Dzianis Khramiankou)
-2021 European Olympic Qualifier runner-up – Germany (Gennadj Cudinovic)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier champion – Egypt (Diaaeldin Kamal Gouda Abdelmottaleb)
-2021 African/Oceania Olympic Qualifier runner-up – Algeria (Djahid Berrahal)
-2021 Asian Olympic Qualifier champion – Kazakhstan (Yusup Batirmurzaev)
-2021 Asian Olympic Qualifier runner-up – Mongolia (Lkhagvagerel Munkhtur)
-2021 World Olympic Games Qualifier champion – Russia (Sergei Kozyrev)
-2021 World Olympic Games Qualifier runner-up – India (Sumit Sumit)
** – Winner of U.S. Olympic Team Trials who did not qualify the weight

Faydalı olması dileği ile
Ata Karataş/TGF /Koordinatör
www.guresiyorum.com

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun