Turkish Grecoromen wrestlers fight for gold at Rio 2016

Turkish Grecoromen wrestlers fight for gold at Rio 2016
Türk Grekoromen güreş Olimpik takımı “Rio’ da ALTIN için çalışıyor.(Salih Bora-Rıza-Selçuk-Cenk)
Detay; http://turkey.com/olympics/videos/ www.guresiyorum.com Süre; Toplam 3 dakika
Türk Güreşçiler Rio 2016’da Altın Madalya İçin Mücadele Ediyor.
Çıkacak görüntüden(Salih Bora’nın resminin olduğu, alttaki görüntüyü tıklayınız lütfen..
Turkish wrestlers fight for gold at Rio 2016

Rio 2016 için zaman azaldıkça,olimpiyatlara katılacak Türk takımları da hazırlıklarını hızlandırıyor. Güreş Milli Takımı,geçmiş olimpiyatlardaki başarıları dikkate alındığında altın madalyaya en yakın ekip gibi görünüyor. Türk Grekoromen Güreş Kampı’na yaptığımız ziyarette umut, azim, emek ve sadakat dolu bir ekiple karşılaştık.

Londra 2012 Olimpiyat Oyunları’nda sakat olarak mindere çıkmasına rağmen bronz madalyayla yurda dönen Rıza Kayaalp, büyük bir azimle çalışmalarını sürdürüyor. Bize, bu kez altın madalyadan başka bir şeyin kendisini tatmin etmeyeceğini söylüyor. 26 yaşındaki güreşçi, mücadeleye şimdiden hazır gibi!

Takım Kaptanı Selçuk Çebi ve Cenk İldem de altın madalyaya ulaşmak için mücadele ediyor. İldem, mindere kendileri için değil, ülkeleri ve kendilerini destekleyenler için çıktıklarını belirtiyor.

Güreşçiler, gün içerisinde her biri oldukça zorluiki antrenman yapıyorlar. 15 yıllık profesyonel güreşkariyerine ve 32 yıllık antrenörlük geçmişine sahip olan takımın teknik direktörü Salih Bora, başarıya giden yolda disiplin ve çalışkanlığın önemine dikkat çekiyor. Güreşçilere beslenme uzmanı Muttalip Ayar’ın ve spor psikoloğu Ziya Koruç’un da dahil olduğu teknik bir ekip de destek oluyor.

Teknik Direktör Salih Bora, ülkenin kazandığı 39 altın madalyanın 28’inin güreşten geldiğini hatırlatarak, beklentilerin ne denli yüksek olduğunu anlatıyor. Ancak kendisinin Grekoromen güreşçilerine inancı ve güveni tam! Söyleşimize Cenk İldem şöyle nokta koyuyor: “Bizden umudunuzu kesmeyin! Podyumda ülkemizi ve bayrağımızı layığıyla temsil edeceğiz!”

Türk Grekoromen Güreş Milli Takımı’nın, Rio Olimpiyat Oyunları hazırlık sürecini ve kendileriyle yaptığımız röportajı aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

With very little time to go until Rio 2016, Turkish Olympic teams have been speeding up their preparations. Considering their success in previous Olympic games, the wrestling team seems to have the best chance to score gold this year. During our visit to the Turkish Greco-Roman Wrestling Camp, we encountered a team filled with nothing but hope, tenacity, effort and commitment.
Rıza Kayaalp, who won a bronze medal despite his injury at London 2012 Olympic Games, is gearing up for the battle with determination. He told us that he won’t settle for anything but gold this time. It looks like the 26-year-old wrestler is already ready to roll!
Two other promising wrestlers, Selçuk Çebi (team captain) and Cenk İldem, have also set their sights on gold. However, İldem said that they weren’t competing for themselves, but for their country and supporters.
The wrestlers undertake two trainings a day, each of which are extremely tough. The head coach Salih Bora, who has 15 years of professional wrestling and 32 years of coaching experience, told us it is all about discipline and industriousness. In addition, the athletes are supported by a group of technical staff including nutritionist Muttalip Ayar and sports psychologist Ziya Koruc.
Reminding us that 28 of Turkey’s 39 Olympic gold medals have come from wrestling, Bora explains to us how high the expectations are. However he has full confidence and belief in his Greco-Roman wrestlers! İldem remarks at the end of our interview: “Don’t give up on us! We will represent our country and flag properly on the podium!”
Check out our full interview with the Turkish Greco-Roman wrestling team and their preparation for the Rio Olympics in the video below!

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun