ÜREŞ İÇİN NE YAPABİLİRİM, 2016-2020 HEDEF NE OLMALI

GÜREŞ İÇİN NE YAPABİLİRİM, 2016-2020 HEDEF NE OLMALI
Ankara ‘da TGV’ nin düzenlediği “Türk Güreşinin Dünü,Bugünü,yarını” adlı toplantısına sağlığım ve kamp olduğu için katılamadım ,ama katılsam Olimpiyat Gurur tabloları ile Avrupa,Dünya Şampiyonları tablolarını sunacaktım ve “Güreş için ne yapabilirim “adı altında sunum yapmayı planlıyordum…. BugündenBaşlayarak; 1.BÖLÜM GÜREŞ İÇİN NE YAPABİLİRİM 2.GÜREŞ İÇİN NE YAPABİLİRİM (2) 3.OLİMPİYAT TABLOLARI 4.AVRUPA ŞAMPİYONLARI 5.DÜNYA ŞAMPİYONLARI ŞEKLİNDE YER ALACAK(LÜTFEN ARŞİVLEYİNİZ)

İŞTE ORADA KONUŞMAK İSTEDİKLERİM !!! ”Güreş’te
Bu tür istişare-Değerlendirme ve kurultaylar yeni değil,ama genelde icraat’ e dönüşmesi zaman alıyor.. İnşallah Türk Güreşine yararlı olur. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.
43Yıldır; Aktif olarak değişik kulvarlarda ve görevlerde güreşin içinde oldum. Tabandan,tavana tüm görevlerde bulundum,çekirdekten yetiştik anlayacağınız.. İstanbul Güreş İhtisas kulübünde güreştim(1970-1984),milli mayoyu giymek nasip oldu(Tayyar Yalaz,Cumhuriyet ve İskenderiye turnuvaları), Üniversite bitince Öğretmenliğe başladım(İ.İ.H.l.). Antrenörlük yaptım(İstanbul Güreş İhtisas kulübünde(1984-2001), Milli Takım antrenörlüğü tüm kategorilerde nasip oldu. Yıldız,Genç ve Büyükler;(1988-2004), TGF’ de yöneticilik ve ardından , Spor yöneticiliği(2006-2013) halen devam ediyor. (Kırklareli GHSI.Müdürü-Şanlı Urfa Şube ve halen İst. İlçe Spor Müdürü), Şu an itibari ile TGF’ de görevlendirme ile devam ediyorum.) -Türkiye gazetesinde; “Güreşiyorum” köşesi (2003-2013), –www.guresiyorum.com (Şahsi internet sitem); Türkiye’nin en eski fahri güreş sitesi;2000-….Devam ediyor) -Dört Kitap yazma; -Grekoromen Güreş(1996), -Son Yüzyılda Türk Güreşi(2000)(M. Murat İğrek ile), -Yıldızlarda alt yapı(Ekip çalışması) ve en son -Hamza YERLİKAYA(2006)’ nın hayatı. –Son bir Bir kitap çalışması yakında. Facebook ve twitter sayfalarım, iki Mobil Mesaj hatlarım ve daha diğer…. -Bildiğiniz gibi;24 Nisan 2013’ te KALP/BY PASS ameliyatı geçirdim,sizlerin duaları ile toparlandım iyiye doğru gidiyorum Allaha şükürler olsun. Güreşe hizmet etmeye devam… Hayatımdan da memnunum.
GÜREŞİN DÜNÜ
Soru !! “Güreşe olan vefa borcumuzu ödedik mi” !!
Güreşin herkese yani bizlerin bir kısmına maddi,bir kısmına ise manevi desteği olmuştur.hem maddi ,hem de manevi desteği beraber olanlarda var. Güreş;Bereketlidir, Bakan,milletvekili,vali,bürokrat ve öğretim görevlisi ve daha birçok meslekte …Güreşle uğraşan,yapan ve ilgilenenlerin içinden çıkmışlardır.
Şimdi;Şu anda bir yılını doldurmak üzere olan Hamza YERLİKAYA’ nın başkan olduğu TGF yönetimi var.2013 yılında bence fotoğraf çekildi.Başkan yönetim ve bizler,sizler her şeyi gördük.Ancak 2014 ve sonrasının daha sıkıntılı ve zor geçeceği muhakkak.. Güreş ailesi el birliği içersinde hareket etmek durumundadır.
Yarın beklide bir şekilde yönetmek size kısmet olacak.
Sabır ve zaman gerek bu işler için..
Sıkıntılar her zaman oldu,elbette olacaktır. Önemli olan ise;Sorunun sahibi ile paylaşılmalı kapalı kapılar ardında değil.. Hep diyoruz ama yine yapıyoruz bu kötü huy !!
Hemen kulislerde !! “Bir şey söyleyeceğim ama sakın kimse duymasın” diyoruz !! Yalan !!
Onun için artık,yarın geç olmadan yardımcı olmalıyız..
GÜREŞİN DÜNÜ
Neden anlattım bu kadar olayı..!!! Güreş dualı bir spor,peygamber sporu olduğu için; Güreşe;Sırtınızı dönmezseniz,çabalarınız boşa çıkmaz,üstelik bir de sizi ödüllendirir. Şöyle geçmişimize ve çevremize baktığımızda bir çok örnek mevcut. Güreş hiç yapmamış bir çok değerli yöneticinin de Türk güreşine hizmet ettiklerini gördük. Bir kısmının da güreşe hakkını vermediğini de gördük.
Evet güreş nankör olamayana kazandırıyor,onun sayesinde binlerce kişinin önemli yerlere geldikleri,makam ve mevki sahibi olduklarına şahid olduk. Söylemek istediğim şey; Güreşe bulaşmış,özellikle hayatlarında artı olarak yer alanlara.. “Güreşe Vefa borcunuz” var diyorum,üstelik öyle çok ta değil biliyor musunuz!!
“Güreşin hak ettiği şekilde toplumda ve sosyal hayatta her alanda en üst düzeye gelebilmesi için aktif ve faydalı işler yapmamız gerekli ve zamanı da geldi”
Öyle ise; bana ne! demeyip,lütfen “Güreşe” destek verelim. Küsüp,köşemize çekilme mütevaziliğini bırakalım.. Güreşin bize,size zamanında yaptıklarını unutmayalım. Geçmişinize göz atmanız yeterli…
Şu an; Bizden “para pul” değil,sadece ilgi istiyor. Güreş; Sosyal Medya’da ve halkın gözünde çok iyi bir performans çiziyor birkaç yıldır.Yazılı ve görsel medya’da istenen düzeyde gündeme gelmedi,ama güreş dışı bir olay olduğunda maalesef ! ,hemen baş sayfalara taşınıyoruz.!!

DEVAMI YARIN….


Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun