Güreşiyorum; Güreş faaliyetleri bahar ile birlikte arttı..Şöyleki

Güreşiyorum; Güreş faaliyetleri bahar ile birlikte arttı..Şöyleki
1-Nisan sonunda; Dağıstan’da Avrupa Şampiyonası başlayacak.
2-64.Milliyet Gazetesi Gilette Yılın Sporcusu’da 2017 Dünya’da Üçü altın toplam sekiz madalya ile maalesef hak ettiği şekilde yer alamadı.
3-İspanya’da Akdeniz Oyunları Beş sıklette ,Güreş Akdeniz’de tükeniyor mu !
4-ABD’de Serbest Dünya kupası başlıyor
5-Yıldız Avrupa; Ukrayna’dan , Makedonya’ya alındı.
6-Okullararası Rize’de bugün başlıyor.
7-Yağlı güreş başlıyor..
8-Milli Takım kampları devam ediyor
9-Üniversiteler Dünya Şampiyonası Azerbaycan’ da başlayacak..
ve diğer..
Başlayalım;
1. Büyükler Avrupa Şampiyonası için güreş milli takımlarımız ; Son kamplarına başlayacaklar. Zor bir şampiyona olacağı kanısındayım..01 Ocak 2018 tarihinden başlanan ve değişen kurallar gereği Üç stilde 30 sıklette mücadele verilecek.
2. Dün gece TV 8′ de canlı yayınlanan Milliyet gazetesi 64. Yılın sporcusu anketine normalde üş kişi katılmalı idi güreşten: 2017 Yılında Avrupa ve Dünya Şampiyonu olan Rıza KAYAALP, 2017 Yılında ha keza yine Avrupa ve Dünya Şampiyonu olan Yasemin ADAR(Büyüklerde bayanlarda/ilk kez Dünya Şampiyonu olu ve 2017 Büyükler Dünya Şampiyonu Metehan BAŞAR ,neyse Rıza Jüri tarafından aday gösterilmemişti ! Metehan bir kategoride ,Yasemin ise iki kategoride aday gösterilmişti. !! Yorum yapmayayım !!
3. En son 2013 Mersin’Akdeniz oyunlarında yedi sıklet üzerinden ve üç stilde 21 sıklette madalya almıştık. Şimdi otuz sıklet var ama müsabakalar beşer sıklette yapılacak.. GR – 60-67-77-87-97kg- , FS – 65-74-86-97-125kg WW – 50-53-57-62-68kg Bu gün beş sıklete indirildi.Yarın kalkabilir. Esasında bir formül var. UWW Yöneticileri ve Akdeniz ülkeleri ile konsültasyona girilse ,sıklet sayısı artabilir. Daha önce yıllarda katılımın az olduğu sıkletlerde işe yaramıştı.
4.ABD’de Dünya kupası var .Ancak katılan ülkelere bakıyoruz !! ABD-Hindistan-Küba-Azerbaycan-Japonya-Gürcistan-Kazakistan-Moğolistan …Geçen yıllar baz alındığında daha güçlü bir şampiyona niteliği taşıyordu.
5.Yıldızlar Avrupa Şampiyonası ; Ukrayna’ da idi.. Makedonya’ya alındı. 14/20 Mayıs’a ve Makadonya ‘ ya alındı. /Bir ara Türkiye’ ye alınacak diye duydum.
6.Rize’de Okullararası Türkiye Şampiyonası bugün Rize’ de başlayacak. Daha önceki yıllara göre ve eskiye göre daha çok gündemde idi. Güreşiyorum olarak takipte olacağız.
7. Evet güreş gündemi artık Yağlı güreş sezonu başlayacak,minder güreşine göre daha çok gündeme gelecek..
8. Büyükler güreş milli takımlarının yanında ; Yıldız ve genç Milli takım kampları da başlayacak.. Bugünlük bu kadar..

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun