Güreşiyorum Portre 192.Bölüm Enver Yılmaz

Güreşiyorum/Portre; YÜZ Doksan İki. Bölüm. Enver YILMAZ; Güreşçi, İdareci, İBB Spor Kulübünde Başkan vekili ve güreş şube sorumluluğu yaptı.; On sekiz ayda oluşturulan;
İdareci-Teknik adam–Güreşçi ve sporcular ile yeniden yapılanmanın baş mimarlarındandı. Amaç ve hedefleri; Çocukluğundan bu yana çok sevdiği Ata sporuna yöneticilik yapma şerefine erişmek. Yıllar öncesine gidelim;
İBB’ de Sporun en üst düzeye çıkması ve hele ki ;Ata Sporu güreşin amatör anlayıştan profesyonelliğe çıkma anlayışının ilk adımını ;
Cumhur Başkanımız; R Tayyip ERDOĞAN ‘ İBB Başkanı iken ,
İBB Sporda Kulüp yönetimi kurumsallaşmada önemli mesafeler almıştı.
Dolayısı ile de Türk sporunda bir ivme kazanmıştı. sonrasında ise ;
Özellikle Ata Sporu güreşte;
Mustafa ERDOĞAN, Rahmetli Tevfik AYDENİZ, Hasan Hüseyin Yaşar ‘ın ve diğer……… aynı anlayış ,vizyon ve misyon ile önemli icraatları ön plana çıkmıştı.
En son göreve gelen; Enver YILMAZ ile devam etti.

Enver beyin döneminde görev yapan ;
Teknik ekipte çok az bir değişiklik ile göreve devam etmektedir. ;
Yönetim bazında kutsal emaneti Enver BEY layığı ile ekip anlayışı içerinde önemli ferdi ve takım başarıları ile devam ettirdiler. Bir çok önemli yapılması elzem olan işlevlerden ivedi olarak; Başta; Transfer ,maaş ,malzeme ve diğer çözümlenerek ,yol haritası belirlenmiş, meyvelerini de ;Olimpiyat-Dünya ve Avrupa Şampiyonları çıkararak aldılar.
Yeni dönemde ise;
İBBSK’de Başkan Fatih KELEŞ yönetimi ile ,Genel Sekreter ;Erdem Arslanloğlu, Güreş ile ilgili ise ;İbrahim DEMİRTÜRKOĞLU görev egeldi..

Bu girişten sonra;
Enver beyin anlamlı sözleri ile devam ediyoruz.
“İnsanların karşılaşması, tanışması, birlikte yol yürümesi, kader birliği yapması göründüğü kadar basit bir şey değildir. Görevde olduğum On sekiz ay içerisinde; Bu zaman zarfında Heybeme çok özel dostlar, çok güzel hatıralar doldurduğumu düşünüyorum.”
Ve ekliyor..
Akrabası olan ; Türk güreşine ciddi anlamda katkısı olan rahmetli
Tevfik Aydeniz’in izinden gitmeyi kendisine görev adetti.” Diyor.

Enver YILMAZ; Okul yıllarında karayolları spor kulübünde rahmetli
İbrahim Kahyaoğlu’nun eğitmenliğinde güreş sporu ile tanışmış, Devlet su işlerinde;
Fahri Yenigün ve Emin Tenekeci oğlu ile güreş hayatını sürdürmüş, Bursa imam hatip Lisesi okul takımında da çok sevdiği güreş sporuna devam etmiş.

Not;;Yeni yönetimde; Değerli arkadaşlarım; Teknik ekip olarak Yekta Yılmaz GÜL, Hüseyin İLDEM, Hakkı BAŞAR, Ahmet DURNA, Serkan ÖZDEN, Yusuf DÜZER, Efraim KAHRAMAN, Fatih BAKIR, Ömer ELMAS ,Şeref TÜFENK, Abdullah GÜNGÖR, Mustafa DURNA, Tevfik KELEŞ devam etmektedirler..

Önemli başlıklardan;
-‘Ata sporumuz güreşi hak ettiği yere çıkarmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Türkiye’nin en büyük kulübüyüz ve çok iyi bir tesise sahibiz. Sizin her türlü ihtiyacınızı karşılamaya çalışıyoruz. Size düşen çok sıkı bir şekilde çalışmak ve gücünüzü maneviyatla birleştirerek başarılar elde etmek.

– İstanbul BBSK Başkanı Celalettin Deniztoker, Başkan Vekili ve Güreş Şubesi Sorumlusu Enver Yılmaz, Kulüp Genel Sekreteri Hakan Şahin, Güreş Şubesi Menajeri Yekta Yılmaz Gül ve Güreş Şubesi A Takımı Teknik Direktörü Hakkı Başar katıldı.

– İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Cebeci Spor Salonu’nda bu yıl 37’ncisi düzenlenen Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Uluslararası Grekoromen Güreş Şampiyonası’nın ikinci günü sona erdi. Türkiye 2 altın, 3 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 9 madalyanın sahibi oldu
– Şampiyona’ da İstanbul Büyükşehir Belediyesi 175 puanla takım halinde şampiyon oldu. Aski spor 173 puanla ikinci, Kayseri Şeker 85 puanla üçüncü oldu.
Enver YILMAZ’ ile ilgili; Kendi ifadesi ile ;

Enver Yılmaz 1968 Bursa doğumlu. İlkokulu, İmam Hatip Lisesini ve Hafızlığını Bursa da tamamladı. Okul yıllarında karayolları spor kulübünde rahmetli
İbrahim Kahyaoğlu’nun eğitmenliğinde güreş sporu ile tanıştı.
Daha sonra ;
Devlet su işlerinde;
Fahri Yenigün ve Emin Tenekeci oğlu ile güreş hayatını sürdüren
Enver Yılmaz aynı zamanda
Bursa imam hatip Lisesi okul takımında da çok sevdiği güreş sporuna devam etti.
Daha sonra;
Hacettepe üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünde üniversite eğitimini tamamlayan Enver Yılmaz üniversite takımında da görev aldı. Akabinde Marmara üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde dönemin Belediye Başkanı
Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Beyaz Masa sorumlusu olarak göreve başladı.1995 yılından 2005 yılına kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesinde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.
Sonrasında beş yıla yakın TMSF’ nin el koyduğu Star Medya gurubunda Genel Koordinatörlük görevinde, akabinde Kral TV. de Genel Müdürlük yaptı.

12 Mart 2010 tarihinden itibaren, dönemin Başbakanı ;
Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü bünyesinde Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadrosunda görevlendirildi.

2018 Mart ayında;
Sayın Mustafa Erdoğan’ın daveti üzerine
İstanbul Büyükşehir Belediye spor kulübünde
Başkan Vekili olarak göreve başladı.

Çocukluğundan bu yana çok sevdiği ata sporuna yöneticilik yapma şerefine erişti. Akrabası olan ve
Türk güreşine ciddi anlamda katkısı olan rahmetli
Tevfik Aydeniz’in izinden gitmeyi kendisine görev adetti.

Anılar..
Enver YILMAZ’ dan;
VEDA VAKTİ GELDİ!
İnsanların karşılaşması, tanışması, birlikte yol yürümesi, kader birliği yapması göründüğü kadar basit bir şey değildir.
Her şey Yüce Allah’ın takdiri ve lütfuyladır.
Yaklaşık 18 ay önce başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü maceramız sona erdi.
Bu zaman zarfında Heybeme çok özel dostlar, çok güzel hatıralar doldurduğumu düşünüyorum.
Bu vesileyle; özellikle kendi branşım ;
Güreş olmak üzere tüm branşlardaki sporcu kardeşlerimin,
Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımın ve mesai arkadaşlarımın haklarını helal etmelerini diler, varsa bizim de hakkımızı anamızın ak sütü gibi helal ettiğimi bilmenizi isterim.
ALLAH tüm sporcu kardeşlerimizin
2020 Olimpiyat yolunda bahtını açık etsin.

Benden;
İKİ SAATLİK GÖREV…
Yıl 2019; Grekoromen güreş milli takımın da koordinatörlük yaparken;
Bir gelişme oldu:
Çok sevdiğim biri tarafından ,TGF Başkanını’ da onayı alınarak;
İBB ‘ ye ;Güreş bölümünde Menajer olarak çalışma teklifi yapıldı.
Uzatmayayım;
Hakkı BAŞAR hocam ile de istişare yaptık.

Sonuçta; Enver YILMAZ Bey ile ;Cebeci Spor Kompleksinde buluştuk.
İki saat ,sanırım en hızlı ve yüksek bir tempoda ;
İBB/Güreşte ; Neredeyiz, nerede olmalıyız ve ana hedef-amaç ile stratejik Mastır plan ile daha bir çok şey görüştük..
Ancak;
Sarıyer’ in ,Cebeci Spor Kompleksine olan uzaklığı ve eşimin de yalnız kalacağı ve diğer ,sağlık nedeni ile bir anda kararımı verdim.
Yapamayacağımı; Bizzat; Değerli dostum ile ardından ; Enver YILMAZ beye söyledim..,
Önemli olan dostluk oldu ;
Oluşan sinerjiyi halen devam ettiriyoruz.
Görev süresince ; Enver YILMAZ bey, Hakkı BAŞAR ile Yekta YILMAZ GÜL ve diğer ;İBB’ deki değerli antrenör ile sporu ve …..
Her vakit istediklerinde,
Her daim yanlarında olacağımı belirttim..
Ve
Öyle de oldu..
İyi ki vardınız
Enver Bey..
İyi ki dostumsunuz..
………………
Dereceler. Kaynak UWW.. www.unitedworldwrestling.org

BASINDAN
Kulüpten yapılan açıklamada, iki sporcuyla birer yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.

Cebeci Spor Kompleksi’nde bulunan kulüp binasındaki imza törenine kulüp başkanı Celalettin Deniztoker, başkan vekili ve güreş şube sorumlusu Enver Yılmaz ile yönetim kurulu üyesi Murat Karakale’nin katıldığı aktarıldı.
https://www.milliyet.com.tr/skorer/ibbden-serbest-gures-takimina-2-transfer-2804242
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Celalettin Deniztoker ile Başkan Vekili ve Güreş Şube Sorumlusu Enver Yılmaz, serbest güreş takımımızla kahvaltıda bir araya geldi.
İBB Cebeci Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen organizasyona serbest güreş takımı sporcuları ve teknik ekip katıldı.
Serbest Güreş Türkiye Süper Lig Finalleri öncesi gerçekleştirilen buluşmada Başkan Deniz Toker, güreşçilerimize başarı dilekleriler inde bulundu.

Kahvaltının ardından sporcularla sohbet eden Başkan Celalettin Deniz Toker; ‘Ata sporumuz güreşi hak ettiği yere çıkarmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Türkiye’nin en büyük kulübüyüz ve çok iyi bir tesise sahibiz. Sizin her türlü ihtiyacınızı karşılamaya çalışıyoruz. Size düşen çok sıkı bir şekilde çalışmak ve gücünüzü maneviyatla birleştirerek başarılar elde etmek. Süper Lig Finallerinde başarılı olacağınıza inanıyorum’ ifadelerini kullandı.
https://istanbulbbsk.org/haberler/haber-0000/?id=9187

Gençler Greko-Romen Güreş Türkiye Şampiyonu İBB Oldu
42 İlden 410 sporcunun katılımıyla Bursa’da gerçekleştirilen Gençler Greko-Romen Güreş Türkiye Şampiyonası bugün yapılan finallerle sona erdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Şampiyon oldu.
https://www.iyigunler.net/spor/gencler-greko-romen-gures-turkiye-sampiyonu-ibb-oldu-h322932.html
İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, Büyükler Dünya Güreş Şampiyonu Metehan Başar ve U23 Dünya Güreş Şampiyonu Cengiz Arslan’ın sözleşmelerini 1 yıl uzattı. Cebeci Spor Kompleksi’nde bulunan kulüp binasında gerçekleştirilen imza törenine İstanbul BBSK Başkanı Celalettin Deniztoker, Başkan Vekili ve Güreş Şubesi Sorumlusu Enver Yılmaz, Kulüp Genel Sekreteri Hakan Şahin, Güreş Şubesi Menajeri Yekta Yılmaz Gül ve Güreş Şubesi A Takımı Teknik Direktörü Hakkı Başar katıldı.
https://www.sondakika.com/haber/haber-istanbul-bbsk-metehan-basar-ve-cengiz-arslan-ile-11444636/
İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Cebeci Spor Salonu’nda bu yıl 37’ncisi düzenlenen Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Uluslararası Grekoromen Güreş Şampiyonası’nın ikinci günü sona erdi. Türkiye 2 altın, 3 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 9 madalyanın sahibi oldu

Açılış seromonisine Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Bağlama, Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitim Daire Başkanı ve dünya şampiyonu milli güreşçi Selçuk Çebi, Ak Parti Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Dursun, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Celalettin Deniztoker, başkan yardımcısı Enver Yılmaz ile çok sayıda davetli katıldı.

Ankara Taha Akgül Spor Salonu’nda düzenlenen 2020 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası sona erdi.
Şampiyona’ da İstanbul Büyükşehir Belediyesi 175 puanla takım halinde şampiyon oldu. Aski spor 173 puanla ikinci, Kayseri Şeker 85 puanla üçüncü oldu.

https://www.gercekgundem.com/spor/144005/turkiye-grekoromen-gures-sampiyonasi-sona-erdi
“ İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübü Grekoromen Güreş Takımı “ Dünya Şampiyon Kulüpler Kupasında ;
TEDAŞ’ TAN SONRA İBB ;DÜNYA ŞAMPİYON KULÜPLER KUPASINDA; Serbest stilde TEDAŞ’ tan sonra GREKOROMEN STİLDE ÜLKEMİZİ “ İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübü Grekoromen Güreş Takımı “ Temsil edecek. İBB Yarın 11. 55’te Ata. Hv. Limanından harekete edecek. ( Özel Haber) www.guresaiyorum.com
KAFİLE; ; Canlı . https://www.tv3.ir/live
Celalettin Deniztoker İBB Kulüp Başkanı
Enver Yılmaz Başk. Vekili(Güreş Şubesi Başkanı )
Hakan Şahin ; İBB Gen. Sek.
Yekta Yılmaz Gül (İdareci)

Teknik Ekip :
Hakkı Başar,Serkan Özden,Yusuf Düzer,Muhammet Yücedağ
Şeref Tüfenk Mecnun Paşalı (Masör)

SPORCULAR ; www.guresaiyorum.com
55 kg: Müslüm Alınlı,Ekrem Öztürk (kayseri şeker)
60 kg: Hammet Rüstem,Ahmet Uyar
63 kg: Abdurrahman Altan
67 kg: Atakan Yüksel
72 kg: Ahmet Yılmaz
77 kg: Yunus Emre Başar,Fatih Cengiz (Kayseri şeker)
82 kg:Burhan Akbudak
87 kg:Metehan Başar
97 kg:Cenk İldem,Fatih Başköy
130 kg:Rıza Kayaalp (Aski)

Sıra İBB’de

https://www.dha.com.tr/spor/vehbi-emre-ve-hamit-kaplan-grekoromen-gures-turnuvasinda-turkiyeden-9-madalya/haber-1624289

Sonuç olarak;
192..Bölüm; Güreşiyorum/Portre’ de
Enver YILMAZ’ ı bu kez ele aldık.
On bir ayda ; Aralık 2019′ da “01. Bölüm Salih BORA ile başlamıştık. “150”Bölüm Musa Aydın Güreşiyorum/Portre “(1.Proje) ulaşmıştık.
Devam ediyoruz..Hedef nasip olur ise 200 ve …..
Artık biraz daha seyrek olarak …
www.guresiyorum.com ile Sosyal medya’ dan ;Facebook, instagram, tweetır ile Whatsaap gruplarından ,özellikle güreş sever ve sporseverlere siz değerli dostlarıma ,
“Sizlerin renk katan , çok değerli “Yorumlarınız” la zenginleşti. Adeta bütünleşti. portreler.
Sağ olun ilgi ve alakanız için..
Çok önemli..
Hepimiz için bir uyarıda bulunmak istiyorum.
Pandemi sürecinde devlet yetkililerimiz ;
Hep söylüyor MMT (Maske-Mesafe, Temizlik )
Lütfen dikkat edip duyarlı olalım. Az daha gayret..
Esasında ;
Aralık ayında bir projeye daha başlamıştık.
1896-2016 Güreşiyorum/Olimpiyatlar ;O erken bitti.16 Bölümdü..
Şimdi; Öncelikle ;Tarihi fotoğraf ve belgeler, bilgi ve dokümanlar ile sizlere zengin bir arşiv sunma imkanı elde ettim. Arşiv o kadar güzel bir şey ki sormayın.
Başta Hard DİSK ‘ lerim, atakaratas53@gmail.com ile Bilgisayarımda hepsi arşivli.
Yine You Tube sayfamda ki üç yetmişe yaklaşan ; Daha çok güreş ile ilgili videolar var Ata KARATAŞ sayfamda..
Türkiye Gazetesindeki ; Yaklaşık 20 Yılı aşkın süren “Güreşiyorum ” köşe yazımız İnternette mevcut. onlarda kayıtlı..
Önemli bir not daha;
Genelde ekseriyetle ;Güreşiyorum/Portrede hayatta olan değerli kişileri ele aldık..
Avrupa-Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlarının Biyografisi www.guresiyorum.com da var.
-Çok değerli vefat eden Türk güreşine katkı sunanlara da yavaş yavaş başladık.
Sonuç olarak;
Türk Güreşine katkı sunan; Türkiye Güreş Federasyonu başkanları ,Teknik adam, Şampiyon, Akademisyen, Hakem, baba-oğul, kardeşler, UWW’ de ve FILA’da ,CELA’ da görev yapan ve diğerleri ele aldık..
Nasip olursa ,
Hepsini PDF olarak tek sayfada www.guresiyorum.com ve ileride de Kitap inşallah..
– Uzun yıllardır sizlere; www.guresiyorum.com Sosyal medya ile 05053690202 ve 0532 7757725′ ten değişik yollarla karşılıksız hobi olarak ;
Özellikle başta güreş haberleri ve diğer sunmaya devam edeceğim.
Allah ömür nasip ederse..
Bana ulaşmak için;
Ata KARATAŞ
-TGF Grekoromen Güreş A Milli takım Koordinatörü
-0532 775 77 25 Güncel ve whatsaap telefonum(Not; Whatsap’ taki güreş haberi almak isteyen oradan yazarsa eklerim uygun bir gruba hemen ),
-05053690202 (Mobil Mesaj telefonum.)
Haydi güreş ve sağlıcakla..
Güreş ile ve sağlıcakla kalın..
Ata KARATAŞ.

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun