Güreşiyorum/Aramızda kalsın ha !!

GÜREŞİYORUM(27 gün kala/Aramızda Kalsın Ha !

48.TGF Başkanlığı için, iki aday beyanda bulundu.(%15 Geçerli) Mevcut Başkan Musa AYDIN bey  ile adaylığını önceden açıklayan Enis ERDEM bey. Türk Güreşi için hayırlı olsun

Seçim süreci talimatı internette; Perşembe günü; TGF Genel Kurul Takvimi, Gündem ile Delege Listesi yayınlandı.İsteyenler;http://www.tgf.gov.tr/tr/index.php/secim-2016/ linki  tıklayarak ulaşabilir. 282 Delege gözüküyor, ama  sanırım sandığa Yansıması “240-250” civarında olur. Yani 120-130 civarında oy alan aday ipi en önde göğüsler.

Temennimiz ise; Camianın Kırılmadan, dökülmeden, kin-nefretten uzak ,sağlıklı bir seçim geçirmesi. Seçimlere 27 gün kaldı. Sosyal medyada; Özellikle seçimle ilgili bir hareketlenme var. Asıl olan burada güreşin kalitesinin düşmemesi olmalı. Özen göstermemiz gereken nokta şu; Yalnızca o sayfalarda güreşle ilgileneneler yok ! Sporun diğer branşları dahil, farklı kişi ile kurumlarda bizi izliyorlar. Aman biraz daha hassasiyet gösterelim. Hele ki; ”Güreş 2016 RİO’ da  en başarılı branş olmuşken”. Lütfen daha dikkatli olalım. Her kelime veya cümleyi en az  iki kez düşünerek ,yorumlarda bulunalım. Delegeler, Başkan adayları belli;Googlee’yi tıkladığınızda istediğiniz bilgi önünüze geliyor(Özgeçmiş dahil her şey)

Önemli bir uyarı daha! ;”Üst düzey, önemli kişi ve kuruluşları” mecbur olmadıkça dile getirmeyelim. Sonu gelmez, bir sizden-bir karşıdan, işin içinden çıkılamayacak bir ortam oluşur. Spor ve dolayısı ile güreş camiasının’ da hoş karşılayacağını sanmıyorum.

Esas zorda kalanlar kimler biliyor musunuz ! Resmi olarak oy kullanacak olan değerli delegeler.(Mevcut  oy kullanacaklar listesinde;Maalesef;Yeteri kadar Şampiyon-Hakem- Antrenör yer almıyor. İl Temsilcisi, TUGAD, Yağlı güreş oy kullanamıyor !)  Tabloya baktığımızda; Oy kullanacak;  “DELEGELER”  in bir kısmı her federasyon seçimlerinde de oy kullanıyor,% 90’ da Türk Güreşinin geleceği için oy kullanacak. Bir oy bile boşa gitmemeli.  Verilecek  oy,aynı zamanda;Türk güreşinin ilk etapta 4,sonra 8 Yıllık kaderini belirleyecek

Bakınız; Önümüzde; 2020 Tokyo var. Ama ,mecburen 2024 ‘te yapılacak Olimpiyat ile 2028’ ki ,değerli Spor Bakanımız ifade etti.2028’ e Türkiye olarak, aday olabiliriz diye.. İşte 8 dedik ama iş otomatik olarak 12 yıllık stratejik ve Mastır plana dayanıyor. …………. Sanırım; Eski delege ile ,şimdiki delegeler arasında fark var. Titiz bir araştırma sonucu oy kullanacaklarına inanıyorum. Evet iş, kalan 27 günde Başkan adaylarının, ekiplerinin delegeleri ikna etme çabası ile, oy kullanacakların vicdanlarına kalıyor. Haydi Hayırlısı.

Yazımızın başlığına gelim;  “Aramızda kalsın ha “  46 Yıldır güreşin içindeyim. Atama dönemleri dahil, 1980  döneminden beri hep meşhur laftır. Bugünlerde moda oldu. Hele günümüz seçim dönemlerinde ise bayağı arttı. “Sana bir şey söyleyeceğim, aramızda kalsın ha” “  Elbette gülüyorum. Hani aramızda kalacaktı !!  Bir bakıyorsunuz ! Duymayan kalmamış. İnanın en gizli konuştuğunuz bile gün geliyor açığa çıkıyor.

“Duayen ve Ahde-Vefa”; Sayıları gittikçe azalan bizim jenerasyondayım ,ister duayen deyin ister başka bir şey; Yaklaşık 40-50 Yıldır güreşten kopmadık, belli birikim ve tecrübelerimiz var, güreşe hizmet etmeye çalıştık. Güreşte bize çok şey verdi. Bazen üzüldük, bazen sevindik. Bazen başımız dik-bazen bükük kaldı boynumuz.. Yetiştirdiğimiz, sporcu, antrenör ve bir çok yönetici var.) ve yine 30-40 Yıldır, aynı şekilde güreşin içinde olanlar. Onlarında güreşe hizmeti çok. Uzun süreçte; Hatamızda oldu Sevabımızda. Ancak;15-25 Yıl hizmet edenlerden bir kısmından istenilen; Biraz hoşgörü, sevgi-saygı, ilgi. Birde sanki ; Aceleci, sabırsız ve heyecanlılar gibime geldi. Ricam; Bizler hakkında bir yorumda bulunurken ,özen göstermenizi ve Ah de –Vefa’yı unutmamanızı istiyoruz. Son sözle yazımızı noktalayalım. Güreş bereketli bir spor, siz ona sırtınızı dönmezseniz o size hiç dönmez. Devam edecek…

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun