Hep Birlikte Türk Güreşi için..

GÜREŞİYORUM  HEP BİRLİKTE TÜRK GÜREŞİ İÇİN(2020 TOKYO)

 

Geçen yazımızdaki temenni ve dileğimiz, biliyorum, sizin de içinizden geçiyordu.!! Camianın gönlündeki “İnşallah bir aday çekilir” Tek aday ile seçime gidilir şeklinde idi.

Peki biz “Güreşiyorum” olarak ,ne demişiz bakınız!!  “Seçimlerde asıl olan sandık. Kongre günü sürprizler olabilir. ” İçimden bir ses !  yetkililerimizin, camianın bölünmesine izin vermeyeceğini  söylüyor Onun için,katkısı olan her kişiye teşekkür.

 

Ancak; Türk Sporu ve Güreşi ; Olimpiyat sonrası ,yapılması gereken federasyon seçimleri yüzünden ,bana göre; üç ayı boşa geçirdi. Geçiş ve temel hazırlık dönem çalışması yapması gerekiyordu. Yetkililerin mevcut sisteme çözüm bulmaları  gerekir. Atama veya rektör seçimlerinde   Cumhurbaşkanımızın uyguladığı sistem olabilir.

 

Seçim tarihi yaklaştıkça (Üç ay sürdü) Sosyal medyada ayrı bir mecrada ,ayrı  bir atmosferde geçti. Çok fazla irdelemenin de kimseye  bu saatten sonra faydası olmaz. Onun için; Her kesimden bir ricam olacak; Büyük bir aileyiz. Özellikle sosyal medyada: Sanal alemde yazdığımız, paylaştığımız her şeye  dikkat etmeliyiz. Bu ülkenin en başarılı branşını temsil ediyoruz.

Şimdi bir olmanın birlik olmanın zamanı. Başkan-yönetim ve her kesime; Şimdi kucaklaşma zamanı, Olan oldu bundan sonra ,ötekileştirilme olmadan, liyakat sahibi olanlara ,yani adama göre görev değil, işin ehline görev verilmeli diye düşünüyorum.

Başkan adayları seçimden önce anlamlı bir adım attılar. “Enis ERDEM  ve Musa AYDIN beyinde centilmence bir şekilde bir araya gelmesi takdire şayan..;” Enis Erdem beyin, genel kurulun yapılacağı otele giderek Musa beye ; “Kendisinin adaylıktan çekildiğini”  ve aday olmayacağını ifade ettiğini ,sonrasında “Musa beye ‘Hayırlı olsun’ deyip başarılar dilemesi.. Camiaya verilen, anlamlı-olumlu mesajdır.

Başkanı AYDIN’ da konuşmasında ; Ortada bir başarılı tablonun olduğunu ve başarının sahibinin “HEPİMİZ “ olduğunu belirtmesi kongrede özgüye değer bulundu. ,yeni dönemde “Hep birlikte; 2020 için” düşündüğü “Proje-Vaatleri” de şöyle sıraladı

Güreş Kurultayı: Yarınını hep birlikte inşası için, yapılacak kurultaylarda istişareler yapıp birlikte kararlar alıp, güreşin 4 yılını  planlayacaklarını, Dünyanın en iyi güreş takımını oluşturacaklarını, Tokyo’da 1948, 1960 olimpiyat ruhunu yaşamak istediklerini, “Bir günlük adaletin, 60 yıllık ibadete bedel” olduğunu,  kulüplerimizle ilgili ayrım yapılmayacağını, kimseyi ötekileştirmeyeceklerini,. Sen ben yok, biz var anlayışı ile kulüplere eşit şartlarda maddi ve malzeme desteğinde bulunacaklarını,  sponsorları devreye sokacaklarını, “Güçlü kulüpler, güçlü milli takımlar “ anlayışında olacaklarını, güreş liglerinin deplasmanlı ve rekabet anlayışı içerisinde devam edeceğini ,YİBO ve Güreş Lisesi projelerine devam edeceğini, alt yapıda kangren olan kilo düşmenin önüne geçileceğini, Doping’ le mücadelenin devam edileceğini, Federasyona kurumsallaşmada ivme kazandıracaklarını, Devasa federasyon yeni hizmet binası kazandıracaklarını, kendilerinin girişimi sonucu 24 yıl sonra başlanan Balkan Şampiyonalarına katılımın devam edeceğini, Yağlı güreşin 12 aya yayılacağını, minderin  kaynağı olan Karakucağın bölgesel ve ödüllü olarak devam edeceğini ve daha bunun gibi…..beyan etti.. Kalın sağlıcakla.. Her şey Türk Güreşi İçin.

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun