İYİ Kİ BAYRAMLAR VAR !!

Güreşiyorum 29/07/2014(SALI )
İYİ Kİ BAYRAMLAR VAR !! Gerçekten “iyi ki Bayramlar var. “ Hayatımda ;Günlük yaşamımda çoğu zamanım güreşle geçiyor.(1970’den beri.Tam KIRK DÖRT YIL) Doğrusu bu hoşuma gidiyor ve aynı zamanda bana moral ve yaşama isteği de veriyor. 2013 Nisan ayında Açık kalp ameliyatı geçirdim,yaklaşık on beş ay oldu. Hayatımın değişik zamanlarında var olan yakın ve uzak kim varsa o zaman ziyarete geldi,aradı. Öncelikle hepsinden ve hepinizden Allah razı olsun . “İyi ki bayramlar var”,yoksa nerden gelecek böyle karalama bir yazı yazmak !!
Bu Ramazan ayı gerçekten sıkıntılı geçti. Ama onu da geride bıraktık. Bayramlar nedir !! “Her türlü dayanışmanın tezahür ettiği ; Sevgi, barış, kardeşlik ve dostluk duygularının yoğunlaştığı, dargınların barıştığı ve kucaklaşmanın yaşandığı on bir ayın sultanıdır.” Ha keza; Bayramlarımız; Kardeşlik ikliminin, dayanışma ruhunun ve beraberliğimizin tazelenmesi adına dinamiklerin harekete geçtiği en özel günlerdir. Bu özel günleri yoksul ve yaşlılarla geçirmekte aziz milletimizin büyük önem verdiği konulardandır.
Bayram sevincimizi yaşlılarımızla, yoksul ve düşkünlerimizle paylaşmayı unutmayalım.
Unutmayınız;Bu bayramı öksüz yaşayanlar için de ellerimizi açabildiğimiz kadar açalım ve dua edelim.
Öte yandan; Bizler Ramazan Bayramı’nı sevinçle karşılarken; Dünya’nın bir çok yerinde özellikle Müslüman olan ülkelerde; Zulme uğrayan kardeşlerimize Allah’tan merhamet ve yardım dileyelim. Bu mübarek günlerde reva görülen zulmün sona ermesini Yüce Rabbimizden niyaz edelim… İyi ki Bayramlar var !! Bu girişten sonra;…. Bayramda neler yamaya çalıştım. Kadir gecesi ;İnternet(facebook, twiteer ve ınstagram ile sitem; www.guresiyorum.com ) ve mobil ile ; Hem Kadir ve hem de Bayram mesajlarımı attım. (Bir çok gurup var;Sıralayayım;Aile,Dostlar,İGİK,İHL,Vefa Lisesi,Melek Hatun İÖO,Spor ve Basın camiası,TMOK,Güreş camiası(TGF’ den;Yönetici,Hakem,Antrenörler, Güreşçiler, GEM,İl Temsilcileri,GHSIM,Kırklareli GHSIM,Şanlı Urfa GHSIM,İst. GHSIM,Spor Genel Müd.Ve en önemlileri ise hayatımda yer eden beraber çalıştığım ve emeğimin geçtikleri;
Öğrenci ve meslektaşlarım ve diğer ….) Sağ olun.. Bu kadar olmaz ama hepinizden geriye dönüş iyi dilekleriniz geldi. Bundan iyisi can sağlığı… Evet,İyi ki Bayramlar var !! Genelde;Sarıyer TGF Mersinli Ahmet Kampında duruyorum. Arife günü akşamı ;(Allah hepsini korusun ve nazardan saklasın inşallah..) Şöyle bir yola çıkayım dedim. Hanım ve Küçük oğlum Atakan’ı Yalova’ya yolladıktan sonra, Büyük oğlum Fatih ve ailesini(Ebru) ziyaret,kızım Hande ve Ahmet’in ailesini ziyaret,değerli akraba;Ceyhan bey ve ailesini ziyaret,sonra ver elini Büyük çekmece;Orda annemin Bayramını,aileden geri kalanların ve hazır olanla gelenler ile bayramlaştım…..
Bayramın birinci günü akşamı yuvaya dönüş başladı. Neresi ,elbette Sarıyer..En çok rahat ettiğim yer.. Daha sonrası malum..Kampta olan Genç grekoromencilerle Bayramlaşma..
Haksız mıyım..İ”yi ki Bayram var” ,yoksa ne bu yazıyı yazabilirdim,ne internette paylaşımlar olabilirdi,ne de mobil mesajları ve de telefonlar açardım..
Son bir şey diyeyim …. Bayramlar’ ın kıymetini ve iftarların bereketini bilelim ve bazen zorda olsa, üşenmeden kalkıp gidiyoruz ve günlerce,aylarca ve yıllarca görmediğimiz bir çok dostumuzu görüyoruz..
Başka türlü büyük şehirlerde ve günü yoğun iş temposundan,hayat şartlarından imkan bulup nasıl gideceksiniz..En azından yılda bir kez bile olsa görüşme ve sohbet etme imkanı buluyoruz..
“Evet İyi ki Bayramlar var” değimli …
Bu duygu ve düşüncelerle başta ülkemiz olmak üzere tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, herkesin huzur içinde tüm sevdikleriyle kederden uzak güzel bir bayram geçirmesini diliyorum”
“İyi ki Bayramlar var “……“İyi ki varsınız…..”
Güreş’ten Haberler; -Serbest stilde; A Milli Takım; Bolu/Aladağ’da kampta.. Genç Milli Takım; TGF Elmadağ kampında;Dünya şampiyonası için kampta.. -Grekoromen Stilde;Turnuvalara katıldılar,Romanya’da;Selçuk Çebi/Altın,Yunus Özel/Gümüş ve Ayhan karakuş ise Bronz madalya aldı.Bakü’de ise;Cenk İldem Gümüş madalya aldı..6 Ağustos’ta;Azerbaycan ve beyaz Rusya ile ikili kampa girecekler Sarıyer TGF Tesislerinde..
Bayanlar; A takım Dünya şampiyonası için Niğde/Demirkazık’ta ve Gençler ise;Dünya şampiyonası için yine kampta..
Güreş Ligleri; Yakında;Büyükler ve Yıldızlar Güreş Ligi başlayacak.Det; www.tgf.gov.tr de
atakaratas53@gmail.com www.guresiyorum.com
www.facebook.com;Ata Karataş www.twitteer @AtaAtakaratas53 ,İnstagram atakatatas
Mesaj Tel;;05363449195-05053690202 Güncel Tel;05327757725

Benzer Haberler

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haberi Paylaş

spot_img

Son Haberler

Bülten

Güncel kalmak için abone olun